Drony pomogą w walce z koronawirusem. Będą odpowiadać za transport pomiędzy szpitalami
Drony mają pomóc w transporcie medycznym i w walce z pandemią koronawirusa. Bezzałogowych statki powietrzne będą działały na rzecz służb medycznych w Warszawie.
2020-09-24, 16:45
W Warszawie podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych na rzecz służb medycznych, w tym przeciwdziałania i zwalczania skutków koronawirusa.
Powiązany Artykuł
Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce, wyzdrowiało ponad 66 tys. osób. Nowe dane MZ
Prezes PAŻP Janusz Janiszewski stwierdził, że podpisanie listu intencyjnego to "przełomowy moment w historii lotnictwa". Dodał, że rozwiązania, które będą tworzone w ramach pilotażu, a później ścisłej współpracy, doprowadzą do powstania całego systemu transportu medycznego oraz ratowania życia i zdrowia ludzi.
W czwartek (24 września) Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski oraz dyrektor Szpitala...
Opublikowany przez Polska Agencja Żeglugi Powietrznej Czwartek, 24 września 2020
Dyrektor Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie profesor Waldemar Wierzba powiedział, że "wykorzystanie dronów otwiera nowe możliwości szybkiego transportu medycznego".
REKLAMA
Posłuchaj
- Widzimy tu bezpieczny, szybki transport leków, próbek biologicznych, testów. To daje niesamowite możliwości, nawet jeżeli trzeba przenieść respirator do sąsiedniego szpitala na przykład na Banacha, czy na Stępińską, to podpinamy, jest on przewożony i może uratować życie - zauważył dyrektor szpitala.
- Strefy czerwone i żółte w Polsce. Zobacz listę powiatów z obostrzeniami
- Jesienna strategia walki z pandemią COVID-19. Sprawdź, na czym polega
Pierwsze próby wykorzystania dronów w transporcie medycznym w kraju zostały przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja pomiędzy dwoma szpitalami w Warszawie.
REKLAMA
itom
REKLAMA