more_horiz
Wiadomości

"Wyborcza" usunęła tekst krytykujący Barta Staszewskiego. Dziennikarze mają zakaz komentowania sprawy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 10:50
Dziennikarze "Gazety Wyborczej" otrzymali od redakcji zakaz komentowania, a nawet opisywania w mediach społecznościowych sytuacji związanej z felietonem Piotra Głuchowskiego. Tak wynika z informacji portalu wirtualnemedia.pl. Znana z sympatii do działań lewicowych aktywistów "Gazeta Wyborcza" zdecydowała się obnażyć manipulacje pochodzącego ze Szwecji Staszewskiego. W artykule opublikowanym na stronie Wyborcza.pl autor napisał o "ściemnianiu" i wskazał na manipulacje działacza LGBT.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel/shutterstock

Głuchowski stwierdził w swoim felietonie, że w Polsce nie ma stref wolnych od LGBT. Publikację usunięto z serwisu "Gazety Wyborczej".

mosbacher EN 1200 .jpg
List otwarty ambasadorów ws. LGBT. Wśród sygnatariuszy Georgette Mosbacher

Wirtualne media podały nieoficjalnie, że dziennikarze "Gazety Wyborczej" otrzymali zakaz komentowania, a nawet opisywania w mediach społecznościowych sprawy felietonu Głuchowskiego i sytuacji związanej z jego usunięciem z serwisu.

Brak komentarza

Piotr Głuchowski nie chciał komentować decyzji o usunięciu jego artykułu, podobnie jak szefowa portalu wyborcza.pl Aleksandra Sobczak. "Redakcja nie komentuje" - napisała portalowi wirtualnemedia.pl dyrektor do spraw komunikacji korporacyjnej Agory, Nina Graboś.

Głuchowski krytycznie o aktywiście LGBT

W piątek w serwisie wyborcza.pl ukazał się felieton Piotra Głuchowskiego pt. "Idźmy dalej: Piotrków wolny od Żydów, wolny od niepełnosprawnych", w którym autor ostro skrytykował aktywistę LGBT Barta Staszewskiego, który przy nazwach miejscowości wieszał tabliczki z napisem: "strefa wolna od LGBT".

W wyniku akcji Staszewskiego negatywne komentarze pod adresem Polski popłynęły od wielu ważnych polityków m.in. przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen czy kandydata Demokratów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych Joe Bidena.

"W Polsce nie ma stref wolnych od LGBT, tzn. obszarów, na których nie mogliby mieszkać albo przebywać geje i inne osoby nieheteronormatywne" - zauważył Głuchowski. Dodał, że "są obszary objęte uchwałami organów samorządu terytorialnego, głównie Samorządową Kartą Praw Rodzin. Jej przyjęcie nie ma skutków prawnych, wymiar Karty jest jedynie symboliczny".

W ocenie autora felietonu kontrowersyjny happening działacza LGBT utrwala szkodliwy wizerunek Polski jako "niemalże nazistowskiego ciemnogrodu", co współgra z obwinianiem Polaków o udział w Holokauście oraz wywołanie II wojny światowej. Dziennikarz stwierdził, że akcja Staszewskiego "zakrawa na absurd".

Po opublikowaniu tekstu do jego treści odniósł się Bart Staszewski. Oznajmił, że to "obrzydliwy, pełen manipulacji tekst". Napisał, że jest to "dołączenie do nagonki prawicowej szczujni".

Niedługo później "Gazeta Wyborcza" usunęła tekst z serwisu.

Czytaj także:

itom

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem