X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dworczyk: ambasador Mosbacher posługuje się wiedzą, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 21:45
- Przykro mi, że ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, opierając się na zmanipulowanych informacjach, posługuje się wiedzą, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, którą mamy w Polsce - tak szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do wtorkowego wywiadu amerykańskiej dyplomatki.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Kancelaria Premiera/domena publiczna

We wtorkowym wywiadzie dla Wirtualnej Polski ambasador Mosbacher zwracała uwagę, że Polska ma na Zachodzie reputację kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym, co przekłada się na niekorzystne decyzje inwestycyjne, ma również wpływ na sprawy militarne.

- Stany Zjednoczone wierzą w równość wszystkich ludzi. W pełni rozumiem i szanuję fakt, że Polska jest krajem katolickim - nikt nie chce tego podważać. Niemniej musicie wiedzieć, że w kwestii LGBT jesteście po złej stronie historii. Mówię o postępie, który się dokonuje bez względu na wszystko. Używanie tego typu retoryki wobec mniejszości seksualnych jedynie wyobcowuje Polskę, przekładając się też na konkretne decyzje biznesowe - mówiła Mosbacher.

Przemysław Czarnek 1200.jpg
"Nie wymagamy pouczenia". Przemysław Czarnek o liście ambasadorów ws. LGBT

Szef KPRM podkreślił we wtorek w Telewizji Republika, że szanuje i ceni ambasador Mosbacher za jej wkład w umacnianie i rozwijanie stosunków polsko-amerykańskich. Ale - jak stwierdził - tym bardziej jest mu przykro, że ambasador USA w Polsce, "opierając się na zmanipulowanych informacjach, posługuje się wiedzą, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, którą mamy w Polsce".

- Mówienie, że ktokolwiek w Polsce jest prześladowany ze względu na poglądy, kolor skóry, przekonania czy religię nie ma nic wspólnego z prawdą - oświadczył minister.

Czytaj także:

Dworczyk komentował też list otwarty ambasadorów kilkudziesięciu krajów w Polsce, w którym wyrazili poparcie dla wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotykających m.in. społeczności gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) w Polsce. Sporządzanie listu koordynowała Ambasada Królestwa Belgii w Polsce; poinformowała o nim w niedzielę na Twitterze ambasador Mosbacher.

"Rodzaj eventu ideologiczno-politycznego"

Szef KPRM zwracał uwagę, że pod listem podpisało się szereg dyplomatów, także z krajów, które "mają jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o prawa człowieka". - Z tego powodu uważam, że mieliśmy do czynienia z rodzajem eventu ideologiczno-politycznego. Szkoda, że dyplomaci wchodzą w tego rodzaju pomysły - ocenił minister.

Dworczyk zwracał też uwagę, że przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego podpisani pod listem otwartym nigdy wcześniej nie podnosili tego rodzaju problemów w rozmowach z MSZ czy z innymi agendami rządowymi.

Zapewnił, że Polska jest krajem, w którego DNA wpisane są wolność i równość. - Powielanie nieprawdziwych i szkodliwych z punktu widzenia polskiego wizerunku informacji jest niedobre. Mogę tylko nad tym ubolewać, że niektórzy polscy politycy, dziennikarze, aktywiści biorą w tym udział, inspirując tego rodzaju eventy albo rozsiewając nieprawdziwe informacje, które są asumptem do tego rodzaju wydarzeń - dodał Dworczyk.

bartos

Czytaj także

Jakub Pacan: nie wszystkie osoby LGBT popierają ideologię LGBT

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 10:20
- Jest ideologia LGBT i są ludzie LGBT. Tak jak są osoby heteroseksualne, które forsują ideologię LGBT, są i osoby homoseksualne, które jej nie popierają - wskazywał w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność", który razem z Bogumiłem Łozińskim z "Gościa Niedzielnego" wziął udział w "Debacie Poranka".
rozwiń zwiń