X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MON: moim zadaniem jest, by Wojsko Polskie było liczniejsze i to się dzieje

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 13:20
- Moim zadaniem, jako szefa resortu obrony, jest doprowadzenie do tego, by Wojsko Polskie było liczniejsze - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak podczas inauguracji roku akademickiego w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Dodał, że "z roku na rok limit przyjęć na Akademię Wojsk Lądowych jest wyższy".
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak
Minister obrony narodowej Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Aleksander Koźmiński

Błaszczak podkreślił, że Akademia Wojsk Lądowych to bardzo silna marka, uczelnia darzona szacunkiem.

Mariusz Błaszczak 1200 PAP.jpg
Szef MON: WOT liczą ponad 26 tys. żołnierzy i konsekwentnie formacja ta się rozrasta

"Elita wojska polskiego"

- Absolwenci AWL należą do elity wojska polskiego. To uczelnia, która nawiązuje do najlepszych tradycji polskiej edukacji wojskowej. To uczelnia, która rozwija się. Moim zadaniem, jako ministra obrony narodowej, jest doprowadzenie do tego, by Wojsko Polskie było liczniejsze i to dzieje się. Z roku na rok limit przyjęć na Akademię Wojsk Lądowych jest wyższy - powiedział szef resortu obrony.

Jak wskazał, podczas środowej uroczystości odbyło się ślubowanie podchorążych rozpoczynających studia. - Jest ich 365. Ostatni rok ukończyło 132 podchorążych. Oczywiście poziom jest wysoki, a więc podczas tych studiów część zrezygnowała. Życzę, by tych 365 podchorążych zakończyło swoje 5-letnie studia w tym składzie - zaznaczył Błaszczak.

- Ale 132 absolwentów świadczy o tym, że sześć lat temu limit wynosił mniej niż 150 miejsc. Porównajmy te dwie liczby, 150 miejsc i 365. To jest właśnie rezultat dobrej zmiany, rezultat działań polskiego rządu, prezydenta Andrzeja Dudy, zwierzchnika sił zbrojnych, skierowanego na wzmocnienie bezpieczeństwa naszej ojczyzny, na rozwój polskich sił zbrojnych i tu olbrzymią rolę odgrywa AWL - oświadczył minister.

Czytaj także:

Błaszczak zwrócił również uwagę, że w tym roku rozpoczęły się 5-letnie studia na kierunku dowodzenie. - Przez wiele lat ten kierunek na AWL nie istniał. A przecież dowodzenie powinno być na Akademii Wojsk Lądowych podstawowym kierunkiem - stwierdził minister obrony narodowej.

itom

Czytaj także

Do wojska wstąp. Teraz to szybsze i łatwiejsze

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 15:29
Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian, które już są dostępne dla wszystkich tych, którzy widzą swoją przyszłość w armii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bez taryfy ulgowej" – kobieta w wojsku XXI-wieku

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 00:00
Jeszcze 20 lat temu w polskiej armii nie było kobiet wykonujących zawód żołnierza, pilota czy strzelca. Nie było też lekarek latających na ratunek śmigłowcami na polu walki i spadochroniarek. – Jestem żołnierzem z pasją. Odkąd wstąpiłam do armii, nie było ani jednego dnia, w którym bym żałowała – powiedziała w rozmowie z Michałem Żakowskim kpt. Magdalena Kozak – żołnierz i lekarka wojskowa specjalizująca się w medycynie ratunkowej.
rozwiń zwiń