X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kary za niezasłanianie nosa i ust. Policjanci wypisali ponad 55 tys. mandatów

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 15:28
Ponad 55 tysięcy mandatów wypisali do tej pory policjanci w związku z niezakrywaniem ust i nosa przez obywateli. Tylko ostatniej doby ukarali w ten sposób 3800 osób. Nowe zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa obowiązują od ponad tygodnia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Sierżant sztabowy Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji powiedział Polskiemu Radiu, że do tej pory policjanci skierowali do sądu ponad 14,5 tysiąca wniosków o ukaranie w związku z niezasłanianiem ust i nosa.

koronawirus ludzie dzieci pap 1200.jpg
Nowe obostrzenia w związku z pandemią, 152 powiaty w strefie czerwonej. Zobacz wytyczne

- W przypadku niestosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa pouczyliśmy ponad 197 tysięcy osób, w ponad 55 tysiącach przypadków takich interwencji policjanci nałożyli mandaty karne - powiedział policjant. - Pamiętajmy, że oprócz kar wystawianych przez policjantów - przez mandaty i wnioski o ukaranie do sądu, również służby sanitarne mogą nałożyć karę administracyjną z rygorem natychmiastowej wykonalności. Ta kara może sięgać nawet 30 tysięcy złotych - przypomniał przedstawiciel Komendy Głównej Policji.

Posłuchaj
00:26 10689692_2.mp3 Komenda Główna Policji: ponad 55 tysięcy mandatów za niezasłanianie ust i nosa (IAR)

Ostatniej doby policjanci pouczyli ponad 1100 osób i 950 razy wypisali wniosek o ukaranie do sądu. Jak mówi sierżant sztabowy Mariusz Kurczyk, policyjnych kontroli można spodziewać się wszędzie tam, gdzie obowiązują obostrzenia.

- W tych miejscach, w których jest obowiązek zakrywania ust i nosa, a jest takich miejsc całkiem sporo. Mówimy o miejscach ogólnodostępnych, z wyłączeniem na przykład parków i obszarów leśnych - mówi sierżant sztabowy Mariusz Kurczyk. - Tak naprawdę w każdym miejscu, w którym ten obowiązek jest, a policjanci są świadkami naruszenia prawa - zawsze podejmujemy interwencję - dodaje.

Czytaj także:

W całym kraju od ponad tygodnia, gdy cała Polska znalazła się w strefie żółtej, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, wewnątrz budynków użyteczności publicznej i w środkach transportu.

Jutro wejdą w życie ograniczenia dotyczące organizacji imprez okolicznościowych. Wesela i inne przyjęcia rodzinne nie będą mogły się odbywać w strefie czerwonej. W powiatach żółtych w takich wydarzeniach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 20 osób, ale bez możliwości tańczenia.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wszelkie ograniczenia naszej ruchliwości są bardzo wskazane". Wirusolog o pandemii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 15:09
- Spotykając ludzi w dużym mieście, każdy ma prawie pewność spotkania osoby, która będzie zakażała koronawirusem, dlatego wszelkie ograniczenia naszej ruchliwości są bardzo wskazane - powiedział specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii prof. Włodzimierz Gut.
rozwiń zwiń