X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Na Stadionie Narodowym powstaje szpital polowy dla pacjentów z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 22:24
Według informacji portalu wp.pl, w Warszawie na Stadionie Narodowym powstawać ma szpital polowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak podaje Wirtualna Polska, prace ruszyły w sobotę, a nadzoruje je sam szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Pytany o to przez portal polsatnews.pl potwierdził tę informację.
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadion Narodowy w WarszawieFoto: Oleksandr Dudnyk / Shutterstock.com

Szpital polowy, o którego budowie donosi wp.pl, ma mieścić początkowo 500 łóżek, liczba ta jednak będzie zwiększana. W pracach ma pomagać wojsko.

Jan Pietrzak 1200.jpg
Jan Pietrzak: mamy inteligentny rząd, który nie boi się podejmować ryzykownych decyzji

"To wynika z naszej strategii"

- Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym - cytuje portal wp.pl osobę z otoczenia KPRM. 

Sam szef KPRM potwierdził tę informację w rozmowie z portalem polsatnews.pl.

Wirtualna Polska podaje także, że w ciągu najbliższych dni podjęta zostanie decyzja o budowie kolejnych podobnych szpitali polowych w innych częściach Polski, w tym m.in. w Małopolsce.

Według informacji portalu, decyzję podjęto w ścisłym kierownictwie rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele.

Czytaj również:

Pomysł rozważany od jakiegoś czasu

Portal przypomina, że minister zdrowia Adam Niedzielski już kilka dni temu informował, że podobne działania - w razie konieczności - są rozważane w rządzie.

663 premier free.jpg
Premier o strategii walki z pandemią: idziemy drogą środka

- Rzeczywiście nad takimi projektami pracujemy i robimy analizę biznesplanów konkretnych przedsięwzięć. Pracujemy przede wszystkim nad tym, żeby efektywniej wykorzystywać tę infrastrukturę łóżkową, którą mamy. Szczególnie na poziomie powiatowych szpitali, które w tej chwili są tzw. poziomem pierwszym walki z COVID-em - mówił wówczas minister.

wp.pl, jmo

Czytaj także

Ujemny wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego na obecność koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 22:39
"Nie wykryto zachorowania. Premier pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych" - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwarantanna to nie urlop ani czas wolny". Premier o swojej pracy podczas izolacji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 11:05
Pomimo pozostawania w izolacji rząd pod moim kierownictwem funkcjonuje normalnie. Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, wojewodami i ministerstwami. Kwarantanna to nie urlop ani czas wolny - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń