X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś posiedzenie Senatu. Izba zajmie się m.in. ustawą o "dobrym Samarytaninie"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 06:58
O godz. 16.00 ma się rozpocząć planowane na trzy dni posiedzenie Senatu. Senatorowie rozpoczną prace od zmiany niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z pandemią COVID-19.
Senat RP. Zdjęcie ilustracyjne
Senat RP. Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter/ Senat RP

Zmiana ustawy zakłada między innymi podwojenie wynagrodzeń dla medyków walczących z COVID-19 oraz wprowadza klauzulę "dobrego Samarytanina", czyli brak kar dla lekarzy za nieumyślne błędy popełniane podczas leczenia zakażonych koronawirusem.

wiad sejm.jpg
Ograniczenia w Sejmie i Senacie. Część parlamentarzystów będzie pracować zdalnie

Ustawa nakazuje też obowiązek noszenia maseczek i przyłbic. Sprzedawcy będą mogli odmówić obsłużenia klientów bez zasłoniętych ust i nosa.

Posłuchaj
00:35 senat covid.mp3 Senat zajmie się ustawami, które mają usprawnić walkę z koronawirusem. Relacja Karola Surówki (IAR)

 

Senatorowie zajmą się też nowelizacją ustawy budżetowej na 2020 rok. Powodem zmian jest pandemia koronawirusa, która zmusiła rząd do wielomiliardowych wydatków na ratowanie gospodarki. Sejm zwiększył deficyt budżetowy do ponad 109 miliardów złotych. Ma to pozwolić na stymulację rozwoju gospodarki i walkę ze skutkami COVID-19.

Jeszcze przed pandemią zakładano, że budżet będzie zrównoważony i nie będzie w nim deficytu. Znowelizowana ustawa przewiduje również, że w tym roku PKB zmniejszy się o 4,6 procent wobec zakładanego wzrostu o 3,7 procent, a stopa bezrobocia wyniesie 8 procent, czyli o prawie trzy punkty procentowe więcej niż zakładano jeszcze przed pandemią. W znowelizowanym budżecie państwa zmniejszono wydatki między innymi na środowisko, rybołówstwo oraz Kancelarię Sejmu i kancelarię premiera.

Czytaj także:

W porządku obrad jest też ustawa o doręczeniach elektronicznych. Jej celem jest prosta i przejrzysta komunikacja elektroniczna między administracją a obywatelem. Przewiduje ona, że obywatel będzie miał jeden adres dla całej komunikacji z administracją, skrzynkę e-doręczeniową, która będzie nam służyła do wymiany elektronicznej korespondencji z urzędami.

E-doręczenie będzie równoprawne z wysłaniem tradycyjnego listu poleconego za potwierdzeniem odbioru lub doręczeniem osobistym. Usługa doręczenia elektronicznego będzie dobrowolna i darmowa.

Senatorowie mają też podjąć uchwałę w sprawie upamiętnienia 80. rocznicy bitwy o Anglię i jej Polskich Bohaterów.

itom

Zobacz więcej na temat: Senat POLSKA COVID-19
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Bernacki: Senat powinien wspierać dzieło naprawy Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 16:00
- Musimy cierpliwie poczekać, aż obecny układ w Senacie wyczerpie swoje możliwości działania. Chcemy, aby Senat był nie tylko izbą refleksji, ale też miejscem, które wspiera dzieło reform i naprawy Rzeczpospolitej - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Bernacki z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grodzki opóźnia pracę nad ustawą ws. COVID-19. Rzecznik rządu: nieodpowiedzialna postawa

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 12:12
- W czwartek Sejm przyjmie nowelę dotyczącą walki z epidemią koronawirusa; absolutnie nic poza dobrą wolą marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nie stoi na drodze, aby szybko rozpocząć dalsze prace nad tą ustawą; uważam, że jest to postawa nieodpowiedzialna - podkreślił rzecznik rządu Piotr Mülller.
rozwiń zwiń