more_horiz
Wiadomości

Skandaliczne zachowanie Nitrasa w Sejmie. Popchnął jednego z posłów PiS [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 13:13
Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak poseł KO Sławomir Nitras brutalnie popycha Wiesława Krajewskiego z PiS. Do przepychanek na sali sejmowej doszło we wtorek po tym, jak Joanna Scheuring-Wielgus złożyła wniosek o dołączenie do porządku obrad zgłoszonego przez Lewicę projektu ustawy liberalizującej dostęp do aborcji.
Podczas posiedzenia Sejmu interweniowała Straż Marszałkowska
Podczas posiedzenia Sejmu interweniowała Straż MarszałkowskaFoto: PAP/Piotr Nowak

Wicemarszałek Ryszard Terlecki poprosił o interwencję Straż Marszałkowską i wykluczył z obrad dwoje posłów KO: Klaudię Jachirę i Sławomira Nitrasa.

EN_premier1200.jpg
Premier: prawo wyboru to kwestia fundamentalna, ale jest ograniczone podstawowym prawem do życia

Gdy z wnioskiem formalnym o dołączenie do porządku obrad izby projektu ustawy klubu Lewicy, liberalizującego dostęp do aborcji wystąpiła Joanna Scheuring-Wielgus, przy mównicy towarzyszyła jej grupa posłów Lewicy z tablicami "kobieta decyduje". Następnie cała grupa opuściła mównicę i stanęła w pobliżu miejsc PiS, gdzie siedzi Jarosław Kaczyński. Machały tablicami: "kobieta decyduje", "legalna aborcja".

Parlamentarzystki krzyczały: "to jest wojna!" Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ogłosił przerwę i wezwał na salę Straż Marszałkowską. W wyniku tego na sali wybuchło ogromne zamieszanie.

Poseł Krajewski w rozmowie z portalem tvp.info tłumaczył, jak doszło do zdarzenia. - Poseł Nitras torował sobie przejście. To zachowanie skandaliczne. Miał przecież całą stronę na swobodne przejście. Chciał się zbliżyć do prezesa Kaczyńskiego - relacjonował Krajewski.

Dodał, że o sytuacji porozmawia z marszałkiem Sejmu. - Dobrze, że się wsparłem o siedzenia i nie wywróciłem - podkreślił polityk PiS.

mid-20a26123 (1).jpg
"Celem jest obalenie rządu". Łukasz Jankowski o protestach ws. orzeczenia TK

Posłowie wysłuchali dziś między innymi informacji rządu na temat funkcjonowania programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem", programów finansowanych ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz ewentualnych skutków, jakie wywołuje w ich realizacji wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku.

Zobacz także: przepychanki w Sejmie

Źródło: TVP Info

tvp.info, paw

Zobacz także

Zobacz także