X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Orzeczenie TK było tylko pretekstem do ataku na państwo". Paweł Sałek o protestach

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 07:50
- Orzeczenie TK było tylko pretekstem do ataku na państwo, a dalej na cywilizację, tradycję i wiarę - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta RP.
Audio
  • Paweł Sałek o protestach po orzeczeniu TK i debacie na temat aborcji (24 pytania-Rozmowa Poranka/Polskie Radio 24)
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

Doradca prezydenta Andrzej Dudy odniósł się do trwających od tygodnia protestów i towarzyszącym im atakach na budynki sakralne. - Nie było takiej sytuacji w Polsce, żeby miejsca kultu religijnego były narażone na taką dewastację. To sprawa naganna. Mamy do czynienia z wojną światów, cywilizacji - ocenił Paweł Sałek.

Posłuchaj
13:22 _PR24_AAC 2020_10_30-07-14-06.mp3 Paweł Sałek o protestach po orzeczeniu TK i debacie na temat aborcji (24 pytania-Rozmowa Poranka/Polskie Radio 24) 

Gość audycji zwrócił również uwagę na język i hasło przewodnie ulicznych zgromadzeń. - W Polsce były różne protesty, ale takiego wulgarnego języka jeszcze nie było na polskich ulicach - podkreślił i zauważył, że wielu z uczestników tych protestów to nastolatkowie i studenci.

strajk_kobiet1200.jpg
"Coś chyba poszło bardzo nie tak". Plakat Strajku Kobiet to propagandowa grafika III Rzeszy

Czytaj także:

Debata nad aborcją

Doradca prezydenta pytany o ewentualną rozmowę na temat prawa aborcyjnego w Polsce. - Strajk Kobiet i te panie w sposób dość jasny deklarują, że nie interesuje je kompromis aborcyjny, ani to, co jest zapisane w polskiej konstytucji. To środowisko, bardzo progresywne żąda zmian dalej idących - aborcji na życzenie - zauważył Sałek.

- Nawet jeśli dojdzie do dyskusji na ten temat, to te środowiska będą żądały absolutnie większego progresu w zakresie aborcji. Zgody na to w polskim społeczeństwie nie ma - podsumował.

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Sałek

Data emisji: 30.10.2020

Godzina emisji: 07.15

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dotykanie spraw fundamentalnych, musi rezonować w społeczeństwie". Prof. Młyńczyk o protestach po wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 12:30
- Dotykanie spraw fundamentalnych, zawsze musi mocno rezonować w społeczeństwie. Nie da się tego zredukować do tego, że ktoś używa niecenzuralnych słów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Aborcja zabiera potrzebny czas". Rozmowa z rodzicami dziecka, które urodziło się ze śmiertelną wadą

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 16:20
- Trzeba wejść głębiej w przypadki ciąż patologicznych, wtedy się okaże, że aborcja ze względu na wadę letalną nie jest pomaganiem kobiecie, a wobec dziecka jest fałszywym miłosierdziem - stwierdziła Irena Kaczyńska w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. Poniżej całość rozmowy z Ireną i Maciejem Kaczyńskimi, rodzicami czwórki dzieci, którzy opowiedzieli o historii swojej najmłodszej córki Anielki, która urodziła się z bezczaszkowiem i zmarła w domu w otoczeniu rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moje życie jest pozbawione wartości?". Poruszające słowa niepełnosprawnej Małgorzaty Jakubów

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 06:31
- Ja czytam, słyszę, widzę, co się dzieje teraz. Chciałabyś mieć prawo do tego, żeby zdecydować, czy takie chore dzieci, czy ja, mogłabym się urodzić. Ja cię kocham takiego, jaki jesteś, taką, jaka jesteś. (...) Gdy to czytam, widzę i słyszę, czuję się niechciana. Moje życie naprawdę nic ci nie daje? Jest dla ciebie pozbawione wartości? W idealnym świecie wszyscy są piękni, młodzi i zdrowi - mówi niepełnosprawna Małgorzata Jakubów na nagraniu, które opublikowała na Facebooku. Kobieta jest założycielką fundacji charytatywnej.
rozwiń zwiń