X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dialog nie tworzy się na ulicy, nie możemy narażać innych". Marlena Maląg o protestach ws. wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 16:15
- Osoby, które dzisiaj demonstrują, zagrażają zarówno sobie wzajemnie, jak i swoim bliskim. To w ramach troski o drugiego człowieka nie powinniśmy podejmować takich działań. Dialog nie tworzy się na ulicy - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Audio
  • 29.10.2020 Marlena Maląg (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: PR24/AK

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego uznali, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją.

strajk kobiet pap 1200 .jpg
"»Przynieś babci koronawirusa« jak kiedyś »zabierz babci dowód«". Semka o Strajku Kobiet

Po ogłoszeniu wyroku rozpoczęły się protesty organizowane m.in. przez ruch Strajk Kobiet. Manifestujący przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego protestowali m.in. pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą PiS w Warszawie oraz na ulicach wielu miast w Polsce.

Marlena Maląg przypominała, że w momencie gdy liczna zachorowań bardzo wzrosła, ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności w przestrzeni publicznej. - Apelujemy o refleksję i odpowiedzialność. Osoby, które wychodzą na ulice, dzisiaj zagrażają zarówno sobie wzajemnie, jak i swoim bliskim, to w ramach troski o drugiego człowieka dzisiaj nie powinniśmy podejmować takich działań - zaznaczyła.

"Dialog nie tworzy się na ulicy"

- Dialog nie tworzy się na ulicy, niezadowolenie z orzeczenia Trybunału przekierujmy w stronę rządu, rozmawiajmy, ale nie wychodźmy na ulice. Musimy apelować o rozsądek i spokój - mówiła minister.

Minister podkreślała, że obowiązkiem rządu jest stwarzanie warunków bezpieczeństwa zdrowotnego i gospodarczego, także osób starszych, szczególnie narażonych w obliczu pandemii. - Dziś zdajemy egzamin z odpowiedzialności za drugiego człowieka. Wychodząc na ulicę, narażamy innych, także swoich najbliższych na zachorowanie, także seniorów. Można i trzeba rozmawiać, dialog jest potrzebny, ale nie na ulicy, nie możemy narażać innych - apelowała.

Posłuchaj
20:24 _PR24_AAC 2020_10_29-15-08-08.mp3 29.10.2020 Marlena Maląg (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

"Priorytetem działań rządu są rodziny"

Marlena Maląg mówiła także o działaniach rządu skierowanych w stronę poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. - Dla rządu Zjednoczonej Prawicy ważny jest człowiek od momentu poczęcia aż do śmierci. Priorytetem działań są rodziny, troska o nie, także o takie, w której są dzieci lub dorosłe osoby niepełnosprawne. Właśnie dlatego w 2016 r. powstał program "Za życiem". Wcześniej nie było takiego wsparcia - powiedziała.

- Program "Za życiem" to m.in. wspieranie kobiet w ciąży, opieki prenatalnej, wsparcie diagnostyki. To tworzenie ośrodków rehabilitacyjno-koordynacyjno-opiekuńczych, różnego rodzaju usługi rehabilitacyjne czy opieka wytchnieniowa, można by wymieniać wiele takich programów. O tym nie było mowy za rządów koalicji PO i PSL - stwierdziła.

"Egzamin z międzypokoleniowej solidarności"

Działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów zainicjowało i koordynuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W ramach programu działa dedykowana seniorom infolinia, dzięki której osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. - Idea Korpusu Wsparcia Seniorów polega na budowie zabezpieczenia finansowego, organizacyjnego dla ich bezpieczeństwa. Z jednej strony to apel o pozostanie w domu, z drugiej zadbanie o potrzeby seniorów. To egzamin z międzypokoleniowej solidarności - dodała Marlena Maląg.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marlena Malag

Data emisji: 29.10.2020

Godzina emisji: 15.09

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Policja powinna zapobiegać gromadzeniu się tłumów". Lodowski o przebiegu protestów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 11:38
- Mamy obowiązujący ład prawny i wszyscy temu reżimowi podlegamy. Skoro jest informacja o tym, że zamyka się całe branże ze względu na koronawirusa, to dlaczego dopuszcza się do masowych zgromadzeń - powiedział publicysta Miłosz Lodowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Narrację przejęła skrajna lewica". Dziennikarka o przebiegu protestów po orzeczeniu TK

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 10:44
- Nie utożsamiam się absolutnie z trwającymi protestami, wręcz jestem zażenowana, nie chcę, by reprezentowały mnie panie biorące w nich udział, nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Nie posługuję się takim językiem i żądaniami, uwłacza mi to jako kobiecie, depcze moją godność jako człowieka - powiedziała Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu "Dzień Dobry Białystok".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Libicki: poza obroną własną, żadne przesłanki nie uprawniają do pozbawiania kogoś życia

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 11:11
- Aborcja jest złem. Człowiek dokonuje wyboru między dobrem a złem. Czasem wybiera zło, czasem dobro. Tak jest skonstruowany. Natomiast nie ma czegoś takiego, jak moralne prawo do czynienia zła - powiedział Jan Filip Libicki, senator PSL-Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń