X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Fundamentalne zagrożenie dla gospodarki". Premier zapowiedział wsparcie dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 09:56
- Chcemy pomóc przedsiębiorcom, bo to oni się znajdą w trudnej sytuacji, po to, żeby znowu, jak wiosną ratować i uratować jak największą liczbę miejsc pracy - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Ocenił, że epidemia jest "fundamentalnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki".
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP

Minister zdrowia: pojawia się szansa, nadzieja na wyhamowanie pandemii

Premier zapowiedział na konferencji prasowej, że rząd będzie starał się zaprezentować nowe propozycje pomocowe dla branż najbardziej dotkniętych pandemią, m.in. turystki, hotelarstwa, siłowni i całego sektora fitness, jak również będzie kontynuował dotychczasowe formy pomocy takie, jak "postojowe, ZUS, pokrywanie części kosztów zgodnie z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej".

- My teraz znowu bombardujemy UE, żeby szybciej wydała zgodę na te zasady - poinformował premier. Podkreślił przy tym, że rząd chce pomóc przedsiębiorcom, bo "to oni się znajdą w trudnej sytuacji, po to, żeby znowu, jak wiosną ratować i uratować jak największą liczbę miejsc pracy".


Przypomniał, że "wiosną i latem potrafiliśmy to zrobić". - Teraz też będziemy potrafili to zrobić, dlatego wzywam dzisiaj do zaakceptować, do przestrzegania tych wszystkich zasad, tych wszystkich obostrzeń, które wdrażamy, udzielajmy sobie siły nawzajem - zaapelował Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył, "żaden, nawet najlepszy plan nie powiedzie się, jeżeli nie będziemy odpowiedzialni i solidarni". - Choć nie mamy takich samych poglądów to w tej jednej kwestii powinniśmy być zgodni: epidemia jest fundamentalnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki, polskiego systemu zdrowia jest zagrożeniem dla tysięcy istnie ludzkich - podkreślił szef polskiego rządu.

shutterstock_1773402821 (1).jpg
Czy w Polsce zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna? Premier wyjaśnia

"Arcytrudny czas"

- Chrońmy naszych seniorów, chrońmy wszystkich. Chrońmy nasze mamy, ojców, dziadków, ale także siebie nawzajem. Każdy musi postępować odpowiedzialnie. Nie możemy się w tych dniach, w tych najbliższych tygodniach, dać skłócić i podzielić. Dzisiaj najważniejsze jest wykonywanie zaleceń sanitarnych, zaleceń epidemicznych. Musimy wszyscy razem, w zgodzie, przystąpić do realizacji tego planu, tego narodowego hamulca, bo za tydzień, jeżeli się nie powiedzie na tym etapie nasz plan, za tydzień, do 10 dni, czeka nas już tylko ostatni etap, czyli narodowa kwarantanna, która będzie bardzo dotkliwa - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że "liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków. Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą". - Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas - powiedział premier podczas konferencji.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że "pandemia nasila się i dlatego nasza odpowiedź musi być zdecydowana". Dodał, że "blisko 25 tysięcy przypadków to zdecydowanie zbyt dużo, żeby mówić o stabilizacji".

- Mimo, że mamy różne poglądy, to tu powinniśmy być zgodni, epidemia jest zagrożeniem dla gospodarki i tysięcy istnień ludzkich - stwierdził premier. Zaapelował, abyśmy chronili siebie nawzajem. - Dzisiaj najważniejsze jest wykonywanie zaleceń sanitarnych i epidemicznych - dodał.

Odnośnie do dostępności sprzętu medycznego niezbędnego do walki z koronawirusem, premier zaznaczył, że "wciąż mamy duże rezerwy sprzętu". - Ponad 1000 wydanych ostatnio respiratorów, czeka na wydanie w najbliższych dniach kolejne 1000. Jest jeszcze wolnych 31% łóżek, ale chcemy, żeby ten bufor bezpieczeństwa był cały czas - poinformował.

Premier odniósł się także do trwajacych protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. - Bardzo proszę tych, którzy dalej chcą protestować, protestujcie dalej, ale w internecie, a nie w przestrzeni publicznej - zaapelował Mateusz Morawiecki.

itom

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: z wielkim niepokojem patrzę na to, co się dzieje na polskich ulicach

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 10:40
- Demokracja jest bardzo ważna, ale pomimo noszenia maseczek, ryzyko zachorowań na takich zgromadzeniach jest dużo większe - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, odnosząc się do protestów w sprawie aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

COVID-19 w Polsce. Znamy nowe wytyczne dot. automatycznej kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 23:45
- Osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe z osobą, u której stwierdzono koronawirusa, jest obowiązana poddać się kwarantannie, decyzji organu inspekcji sanitarnej nie wydaje się - wynika z rozporządzenia, które opublikowano w poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: rząd robi wszystko, żeby uniknąć wprowadzenia twardego lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 09:33
Michał Dworczyk przyznał przy tym, że taki scenariusz nie jest jednak wykluczony, a wprowadzanie kolejnych ograniczeń będzie zależało od dynamiki zachorowań.
rozwiń zwiń