X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Od soboty obowiązują nowe regulacje bezpieczeństwa w walce z COVID-19. Sprawdź, co się zmieniło

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 05:55
- Epidemia jest fundamentalnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki, służby zdrowia i tysięcy istnień ludzkich - mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Od soboty 7 listopada w Polsce obowiązują nowe ograniczenia w życiu społecznym, kulturalnym, a także w działalności placówek handlowych. Przedstawiamy je w formie przystępnych punktów. 

kwarantanna covid free shutt 1200 .jpg
COVID-19 w Polsce. Znamy nowe wytyczne dot. automatycznej kwarantanny

W związku z kolejnym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem rząd wprowadził nowe, bardziej rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. - Wzywam do przestrzegania zasad, obostrzeń, jakie dzisiaj ogłaszamy. Żaden plan nie powiedzie się, jeśli nie będziemy solidarni. Epidemia jest fundamentalnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki, służby zdrowia i tysięcy istnień ludzkich - mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Czytaj także: 

Od 9 listopada zmieniają się zasady działalności szkół: 

  • dzieci z klas 1-3 będą pobierały lekcje zdalnie - od poniedziałku 9 listopada do 29 listopada;
  • nauczanie zdalne w wyższych klasach i szkołach ponadpodstawowych zostanie utrzymane do 29 listopada;
  • dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki nad dziećmi w szkołach. Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

Utrzymane zostają zasady organizowani wydarzeń sportowych bez udziału publiczności i zamknięcie basenów, siłowni itp. Nie zmieniają się także zasady opieki w przedszkolach.

shutterstock_nauka malarstwo 1200.jpg
Nowa tarcza antykryzysowa dla artystów. Jest wniosek ministra kultury

Nowe zasady dotkną także życia społecznego, w tym pracy instytucji kultury i działalności kościołów: 

  • zamknięte będą kina i teatry, galerie i inne instytucje kultury - do 29 listopada
  • w kościołach obowiązują ograniczenia jednej osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni - do 29 listopada

Utrzymane zostaną ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się młodzieży do 16 roku życia oraz zakazy zgromadzeń publicznych powyżej pięciu osób i organizowania spotkań i imprez. Rząd podtrzymuje zalecenia dla seniorów, by ograniczyli wychodzenie z domu. 

Od soboty 7 listopada zmieniają się zasady funkcjonowania sklepów i placówek hotelarskich:

  • w sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych, do 29 listopada, będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych;
  • w galeriach handlowych, do 29 listopada, czynne będą tylko sklepy spożywcze, apteki, markety budowlane i punkty usługowe (kryteria "punktu usługowego" zostaną określone w rozporządzeniu opublikowanym w czwartek);
  • obiekty hotelarskie będą do 29 listopada dostępne tylko dla gości odbywających podróże służbowe.

Utrzymane zostają: zawieszenie funkcjonowania sanatoriów, ograniczenia działalności placówek gastronomicznych (tylko na wynos lub z dowozem), oraz limity pasażerów w komunikacji zbiorowej (zajęte 50 proc. miejsc siedzących, lub 30 proc. wszystkich)

niedzielski EN 1200 .jpg
Minister zdrowia: pojawia się szansa, nadzieja na wyhamowanie pandemii

Premier Mateusz Morawiecki poinformował także, że rząd nie wyklucza kolejnego zaostrzenia obowiązujących zasad, czyli narodowej kwarantanny, w tym ograniczeń przemieszczania się. Miałaby ona zostać wprowadzona po przekroczeniu progu 75 zakażeń/100 tys. mieszkańców. Szef rządu mówił, że należy chronić wytrzymałość służby zdrowia, po to, by chronić zdrowie i życie ludzi.


Posłuchaj
00:24 morawieck - krok .mp3 Premier Mateusz Morawiecki: krok za tą granicą (wprowadzoną w środę) jest całkowity lockdown (IAR)

Jednocześnie, przy wskaźnikach zachorowań na poziomie 50 osób na 100 tys. mieszkańców możliwy jest powrót do zasad strefy czerwonej, przy wskaźnikach rzędu 25 zakażeń na 100 tys. mieszkańców - możliwy jest powrót do zasad strefy żółtej. PAP, IAR, PolskieRadio24.pl/ mbl

Czytaj także

Premier: zachęcam wszystkich do zainstalowania aplikacji STOP COVID

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 21:40
- Im więcej osób skorzysta z aplikacji, tym szybciej zatrzymamy rozprzestrzenianie się wirusa - zaapelował premier Mateusz Morawiecki w krótkim filmiku, który zamieścił na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier zaapelował do seniorów o pozostawanie w domach. Podał możliwą datę wprowadzenia szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 16:40
- Bardzo prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki na COVID-19 już w styczniu 2021 r. dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują: seniorów i pracowników służb medycznych - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu na konferencji prasowej zaapelował również do osób starszych o pozostawanie w domach.
rozwiń zwiń