more_horiz
Wiadomości

Kolejny pozew przeciw Scheuring-Wielgus. Poseł Lewicy wtargnęła do kościoła

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 21:23
Pozew przeciwko poseł Joannie Scheuring-Wielgus złożyła Agnieszka Wojciechowska van Heukelom z Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Sprawa dotyczy wtargnięcia polityk do kościoła, gdzie zakłócała porządek oraz obrażała uczucia religijne zgromadzonych.
Joanna Scheuring-Wielgus podczas protestu kobiet
Joanna Scheuring-Wielgus podczas protestu kobietFoto: Zbyszek Kaczmarek/EastNews

Zgodnie z relacją portalu niezależna.pl, toruńska poseł Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus wraz z mężem pojawili się w niedzielę, 25 października w kościele św. Jakuba z transparentami: "Kobieto! Sama umiesz decydować" i "Kobiety powinny mieć prawo do decydowania czy urodzić, czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką". Protest miał związek z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

1200_Scheuring-Wielgus_EN.png
"Narażenie na niebezpieczeństwo". Jest wniosek o ukaranie Joanny Scheuring-WielgusNiezależna.pl poinformowała, że sprawą poseł Lewicy zajmie się prokuratura. "Powodem jest możliwe złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktów religijnych. Jak poinformowali śledczy, zawiadomienie w tej sprawie złożyło kilka podmiotów" - czytamy.

Portal wskazał ponadto w środę, że pozew złożyła kolejna osoba, Agnieszka Wojciechowska van Heukelom z Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

Zobacz także:

- Już w dniu 26 października wniosłam do Prokuratury Krajowej wniosek o wszczęcie postępowania karnego przeciwko posłance Scheuring-Wielgus w związku z jej wtargnięciem do kościoła w Toruniu ze skandalicznymi hasłami, zakłócaniem obrządku i obrażaniu uczuć religijnych, co czyniła jakoby w imieniu kobiet, czyli moim, a z czym ja się nie utożsamiam i czym narusza mój interes oraz nadużywając przy okazji funkcji posła. Otrzymałam już pismo z Prokuratury Krajowej z informacją o tym, że sprawę przekazano do Prokuratury w Toruniu - powiedziała portalowi Wojciechowska van Heukelom.

itom

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem