X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

300 zł w ramach programu "Dobry Start". Wnioski można składać jeszcze dziś

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 09:30
Do 30 listopada rodzice uczących się dzieci mogą składać wnioski o tzw. wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry Start". W tym roku do świadczenia uprawnionych jest 4,5 mln uczniów, a roczny koszt wypłaty wyprawek wynosi ok. 1,4 mld zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Maria Symchych/shutterstock
  • "Dobry Start" to świadczenie w wysokości 300 zł. Przysługuje ono jednorazowo na każde uczące się dziecko
  • Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przekazała PAP, że zdecydowana większość uprawnionych do świadczenia uczniów już otrzymała wsparcie
  • Przyznano ponad 4 miliony świadczeń

- Fakt, że wsparcie przyznano już zdecydowanej większości uprawnionych do tego osób dowodzi z jednej strony, że program stanowi realne wsparcie dla domowych budżetów, a z drugiej, że system działa poprawnie. Mimo pandemii wnioski rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki - zapewniła szefowa MRiPS.

Posłuchaj
00:21 10767281_1.mp3 Marlena Maląg: Wnioski do programu "Dobry Start" przyjmowane do końca listopada (IAR)

Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku, mają na to zaledwie kilka dni. Wnioski złożone po 30 listopada nie będą już rozpatrywane.

szkoła plecak wyprawka 1200 shutt.jpg
Program "Dobry Start". Wnioski o wyprawkę można składać do końca miesiąca

Jak złożyć wniosek?

Wniosek o świadczenie najwygodniej złożyć przez internet – przez stronę Empatia, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

Wniosek można złożyć też w tradycyjnej formie – bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka.

Świadczenie "Dobry Start" pierwszy raz wypłacono w 2018 r. Przyznawane jest ono jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 lat, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24 lat. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

500 zł dla nauczycieli. Wnioski można składać do 7 grudnia

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 20:45
Wnioski o wsparcie 500 zł na dofinansowanie do zakupu sprzętu wykorzystywanego w czasie nauki zdalnej nauczyciele mogą składać do 7 grudnia - przypomina resort edukacji narodowej. Refundacji podlegają tylko zakupy dokonane pomiędzy 1 września a 7 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek: w Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy dają zły przykład uczniom

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 10:45
Przemysław Czarnek w RMF FM skomentował działania pedagogów, którzy uczestnicą w proaborcyjnych strajkach i zachęcają do tego swoich uczniów. - W Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy dają zły przykład - stwierdził minister edukacji i nauki, doprecyzowując, że dotyczy to tych, którzy są wulgarni lub namawiają dzieci do protestów w czasie lekcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie od 4 do 17 stycznia. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 10:48
- W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki zgodnie z którym ferie zimowe w tym roku szkolnym odbędą się dla wszystkich uczniów w całym kraju w tym samym termie - od 4 do 17 stycznia 2021 r., czyli zaraz po przerwie świątecznej.
rozwiń zwiń