more_horiz
Wiadomości

"Głupota nie ma granic". Mazurek ostro skrytykowała polityków opozycji za bojkot Orlenu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 14:48
Apel o bojkot polskiej firmy Orlen, która zatrudnia 20 tys. pracowników, jest skrajnie nieodpowiedzialny - podkreśliła w środę europoseł PiS Beata Mazurek. Według niej wpis posła KO Adama Szłapki o tym, że "nie kupuje na Orlenie" pokazuje, iż "zaprzaństwo i głupota totalnej opozycji nie ma granic".
Beata Mazurek
Beata MazurekFoto: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Grupa Orlen poinformowała w poniedziałek, że złożyła ofertę zakupu wydawnictwa Polska Press, dzięki temu będzie miała dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wydawnictwa, a także czytelników "Dziennika Bałtyckiego", "Polska The Times" czy "Dziennika Polskiego" oraz 20 dzienników regionalnych i 120 lokalnych tygodników.

Czytaj więcej
polska presse EN 1200 .jpg
"To dobry ruch dla pluralizmu mediów w Polsce". Publicysta o zakupie Polska Press przez PKN Orlen

Wydawnictwo jest również właścicielem 500 portali internetowych. Według Orlenu Polska Press to jeden z największych wydawców w Polsce, który w 2019 r. osiągnął przychody na poziomie ponad 398,4 mln zł.

Czytaj także:

"To skrajnie nieodpowiedzialne"

Krytycznie do tej decyzji odnieśli się politycy KO oraz Lewicy. W poniedziałek na Twitterze padły słowa o "putinizacji" i "pisizacji" mediów, "Budapeszcie w Warszawie" oraz "budowaniu kolejnej machiny propagandowej.

W środę szef Nowoczesnej, poseł KO zadeklarował na Twitterze: "Nie kupuję na PKN ORLEN".

Do tego wpisu odniosła się Beata Mazurek. "Apel o bojkot polskiej firmy ORLEN, która zatrudnia ponad 20 tys. pracowników jest skrajnie nieodpowiedzialny. Ten wpis pokazuje, że zaprzaństwo oraz głupota totalnej opozycji nie ma granic" - napisała na Twitterze eurodeputowana PiS.

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem