X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rząd zrobił wszystko, by obronić polską suwerenność". Jarosław Kaczyński o szczycie EU

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 20:00
Jarosław Kaczyński powiedział, że rząd zrobił wszystko, żeby obronić polską suwerenność. W rozmowie z Gazetą Polską podkreślił, że obecnie suwerenność jest lepiej chroniona niż przed porozumieniem.
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: PiS/flickr.com
 • - Dostaliśmy szablę, którą będziemy mogli bronić polskiej suwerenności - wyjaśnił Kaczyński
 • W ten sposób prezes Prawa i Sprawiedliwości podsumował porozumienie budżetowe, które zostało osiągnięte na szczycie Rady Europejskiej
 • Jak wskazał wicepremier, na szczycie udało się zdobyć wszystko, co było możliwe do zdobycia, by zasilić polski budżet "potężnym zastrzykiem pieniędzy oraz zabezpieczyć pozycję Polski wewnątrz Wspólnoty"

Prezes PiS podkreślił, że Polska bierze pod uwagę możliwość naruszenia porozumienia ze strony Wspólnoty w przyszłości, stąd ważne są konkluzje.

- Ustalenia dają nam silne argumenty w walce o nasze interesy. A jeśli nasi partnerzy dotrzymają słowa, to tym lepiej, bo wówczas okaże się, iż wygraliśmy wszystko, co było do wygrania - argumentował.

Wicepremier zaznaczył, że Polska ma kontrolę nad sytuacją, a "porozumienie jest jak szabla, której w razie ataku na nas będziemy mogli użyć".

epa08876656-12.jpg
Premier o kompromisie w Brukseli: 770 mld zł dla Polski to bardzo dobry budżet

"Wierzę w zdrowy rozsądek koalicjantów"

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Komisja Europejska wywiązała się ze swojego zobowiązania i zatwierdziła wytyczne - słowo w słowo - które zostały wynegocjowane.

- Teraz Sejm będzie mógł zapalić zielone światło dla powołania tzw. koronafunduszu. Jasno to zakomunikowaliśmy na szczycie - zgodę Sejmu uzależniamy od realizacji ustaleń - wskazał wicepremier.

We wnioskach ze szczytu napisano, że celem przepisów dotyczących warunkowości jest ochrona unijnego budżetu przed oszustwami, korupcją i konfliktem interesów. Jest też mowa o tym, że samo stwierdzenie naruszenia praworządności nie jest powodem do uruchomienia mechanizmu warunkowości.

facebook ryszard legutko free 1200.jpg
Legutko: KE nie jest strażnikiem Traktatów, lecz jawnie stronniczym narzędziem władzy i ideologii

"Zwycięży rozsądek i troska o interes Polski"

  Decyzja szczytu, czyli przyjęcie konkluzji, to gwarancja stosowania rozporządzenia, które daje Polsce bezpieczeństwo budżetowe, czyli dokładnie to, o co wnioskowała Polska. Ochroni to nasz kraj przed ryzykiem arbitralnych nadużyć tego instrumentu. Taka propozycja konkluzji potwierdza polskie i węgierskie rozumienie zakresu rozporządzenia.

  Jarosław Kaczyński odniósł się w wywiadzie również do stabilności Zjednoczonej Prawicy. Powiedział, że liczy, iż zwycięży rozsądek i troska o interes Polski.

  Czytaj także:

  - Jesteśmy szerokim obozem politycznym, nie jest tajemnicą, iż w ramach Zjednoczonej Prawicy są ugrupowania niekiedy znacznie się różniące w niektórych kwestiach, ale mimo wszystko zdające sobie sprawę z tego, iż tylko ta większość rządowa jest w stanie najskuteczniej reformować nasz kraj, rozwijać go i bronić jego suwerenności - zapewnił.

  Cała rozmowa ukaże się w środę w "Gazecie Polskiej".

  ks

  Czytaj także

  Prof. Bernacki: praworządność ma być konstrukcją formalno-prawną, nie opinią jakiegoś gremium

  Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 18:22
  Jak powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki (senator PiS), kompromis ws. budżetu UE byłby "rozwiązaniem najlepszym dla Polaków, dla Polski, ale przede wszystkim dla Unii Europejskiej". - Upominamy się o to, co zostało zawarte na lipcowym szczycie - zaznaczył.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Dobry budżet i klarowne zasady". Rzecznik rządu skomentował konkluzje po szczycie UE

  Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 23:38
  To dobry dzień dla Polski, bardzo dobry budżet i klarowne zasady, setki miliardów, które są sukcesem negocjacyjnym premiera Mateusza Morawieckiego - tak porozumienie ws. budżetu UE skomentował rzecznik rządu Piotr Müller.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Premier: porozumienie, które wynegocjowaliśmy, to podwójne zwycięstwo

  Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 18:30
  - Z Brukseli przywozimy 770 miliardów złotych dla Polski. To wielkie, podwójne zwycięstwo - podkreślił w piątek po powrocie ze szczytu przywódców UE w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.
  rozwiń zwiń