X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skutki uboczne po szczepieniu przeciwko COVID-19? Wirusolog rozwiewa wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 10:09
Wirusolog, doktor Krzysztof Kucharczyk powiedział, że gdyby szczepionka przeciw koronawirusowi wywoływała skutki uboczne, to wiedzielibyśmy o nich.
Centralny Szpital Kliniczny MSWiA i pierwsze szczepienia przeciw COVID-19
Centralny Szpital Kliniczny MSWiA i pierwsze szczepienia przeciw COVID-19Foto: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
  • Pierwsza osoba w Polsce została zaszczepiona przeciwko COVID-19
  • Rusza krajowy program szczepień przeciwko koronawirusowi
  • Najpierw zostaną zaszczepieni medycy, później najstarsi seniorzy

Specjalista tłumaczył w TVP Info, że na świecie tym preparatem zostało zaszczepionych już ponad trzy miliony osób, a badań klinicznych nie kończy się po zamknięciu ich trzeciej fazy i dopuszczeniu szczepionki do użycia.

Posłuchaj
00:32 10816192_1.mp3 Wirusolog o szczepionce na COVID-19 (IAR)

- Każdy producent jest zobowiązany do uruchomienia strony, na której każdy, kto przyjął szczepionkę, może zgłosić jakieś niepożądane działania uboczne - podkreślił dr Kucharczyk.

pierwsza1200.jpg
Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona przeciwko COVID-19. To pielęgniarka ze szpitala MSWiA

Rozpoczynają się szczepienia tzw. grupy zero

Wirusolog jest spokojny, jeśli chodzi o ewentualne skutki uboczne. - Jeżeli na tę chwilę mamy około 3 milionów osób zaszczepionych, to gdyby były jakieś niepożądane działania uboczne, już byśmy o nich słyszeli - tłumaczył.

Czytaj także:

W szpitalu MSWiA w Warszawie została zaszczepiona pierwsza osoba w Polsce. To naczelna pielęgniarka placówki. Szczepionki trafiają do ponad 70 szpitali węzłowych, które będą szczepić personel medyczny i pracowników służby zdrowia, czyli tak zwaną grupę zero.

Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak w przypadku innych produktów leczniczych (opr. Maria Samczuk/PAP) Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak w przypadku innych produktów leczniczych (opr. Maria Samczuk/PAP)

ks

Czytaj także

"Dziękuję Polsce, która skierowała tutaj ludzi". Wiceszefowa brytyjskiego MSZ po akcji w Dover

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 00:19
Wendy Morton, wiceminister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii podziękowała Polakom za pomoc w rozładowaniu kolejki pojazdów, głównie TIR-ów, zmierzających do Francji. Obecność polskich medyków i żołnierzy w Dover pozytywnie odnotowała również brytyjska prasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: im więcej zaszczepionych, tym większa szansa na zakończenie epidemii

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 09:24
- Od dziś możemy zacząć zmieniać naszą przyszłość. Mamy skuteczne narzędzie walki z epidemią. Ważne, by użyć go gremialnie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, komentując fakt zaszczepienia przeciw COVID-19 pierwszych osób w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przez infolinię, internet lub u lekarza". Wiceminister zdrowia o tym, jak zapisać się na szczepienie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 09:25
Rusza krajowy program szczepień przeciwko koronawirusowi. Najpierw zostaną zaszczepieni medycy, później najstarsi seniorzy. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że seniorzy otrzymają zaproszenia na szczepienie.
rozwiń zwiń