more_horiz
Wiadomości

Kontrole przestrzegania reguł sanitarnych i nałożone kary. GIS podał dane dot. grudnia

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 18:48
Sanepid przeprowadził w grudniu ponad 35 tys. kontroli m.in. w placówkach handlowych i usługowych pod kątem przestrzegania przepisów epidemiologicznych - powiedział w poniedziałek rzecznik GIS Jan Bondar. Łączna kwota kar od początku pandemii wyniosła ponad 24 mln zł - dodał.
Wielu pasażerów komunikacji miejskiej lekceważy obowiązek noszenia maseczek w tramwajach i autobusach.
Wielu pasażerów komunikacji miejskiej lekceważy obowiązek noszenia maseczek w tramwajach i autobusach.Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Rzecznik GIS Jan Bondar powiedział, że równie intensywne kontrole będą prowadzone w najbliższych dniach i w styczniu. Podobnie jak w grudniu sanepid będzie je przeprowadzał wspólnie z policją.

gastronomia covid 1200 east.jpg
Możliwe przedłużenie narodowej kwarantanny. Jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia

- W grudniu kontroli było ponad 35 tysięcy - powiedział Bondar. Jak wyjaśnił rzecznik GIS, pod kątem przestrzegania obostrzeń epidemicznych kontrolowano głównie galerie handlowe i stoki narciarskie.

Czytaj także:

Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. wprowadzono dodatkowe obostrzenia, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Takie obostrzenia rząd uzasadnił walką z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. W centrach handlowych część punktów będzie jednak otwarta.

- Wszystkie punkty, których działalność jest dopuszczona, będą kontrolowane również w kolejnych dniach. Będziemy też kontrolować hotele - w nich mogą przebywać określone grupy osób - dodał.

Czytaj także:

Bondar przestrzegł przed próbami naciągania prawa, bo może - jak zaznaczył - się to wiązać z surowymi karami - kary dotyczące ograniczenia działalności gospodarczej wynoszą od 10 do 30 tys. zł. - Od początku pandemii łączna kwota kar wystawiona przez sanepid wyniosła ponad 24 mln zł - podkreślił.

Rzecznik poinformował również, że kontrole sanepidu sprawdzają też kwestie przestrzegania reżimu sanitarnego.

paw/

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem