X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Janda i Miller zaszczepieni poza kolejką. Minister zdrowia: jestem zdegustowany

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 00:30
- Jestem zdegustowany postępowaniem władz WUM, które dokonały nadużycia interpretacyjnego organizując ustawione szczepienie dla grupy swoich wybrańców - skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski informację WUM, że zaszczepiono 18 osób ze świata kultury, które nie należą do tzw. grupy zero.
Krystyna Janda, Leszek Miller
Krystyna Janda, Leszek MillerFoto: PAP/Rafał Guz/Radek Pietruszka
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował o zaszczepieniu 18 osób ze świata kultury, które mają promować szczepienia
  • Szczepieniem pochwalił się także nienależący do tzw. grupy zero polityk Koalicji Europejskiej Leszek Miller
  • Ministerstwo Zdrowia poinformowało że szef resortu zlecił kontrolę, która ma sprawdzić, czy szczepienie przeciw COVID-19 osób spoza grupy zero odbyło się zgodnie z zasadami

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował w czwartek, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Adam Niedzielski 1200 Forum.jpg
Minister zdrowia: kategoryczny brak akceptacji dla szczepień poza wyznaczonymi zasadami

Resort zdrowia zapowiada kontrolę

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że szef resortu zlecił kontrolę, która ma sprawdzić, czy szczepienie przeciw COVID-19 osób spoza grupy zero odbyło się zgodnie z zasadami. Jak podkreśla NFZ, takie szczepienie jest możliwe tylko w sytuacji dysponowania przez szpital wolnymi dawkami szczepionki, którymi nie uda się zaszczepić personelu szpitali, np. z powodu nieobecności w pracy w czasie świąteczno-noworocznym.

Minister zdrowia na Twitterze opublikował informację NFZ w tej sprawie i zacytował: "Szczepienia mogą być realizowane dla innych osób TYLKO I WYŁĄCZNIE w przypadku ryzyka zmarnowania szczepionki poprzez brak stawiennictwa osób uprawnionych". 

1200 (3).jpg
#SzczepimySię jako noworoczne postanowienie. Prozdrowotna akcja rządu

Wśród zaszczepionych Janda i Miller

Burzę w przestrzeni publicznej wywołała także informacja o zaszczepieniu się byłego premiera, europosła Koalicji Europejskiej Leszka Millera.

O zaszczepieniu przeciw COVID-19 poinformowała też słynna aktorka Krystyna Janda.

Tak jestem jedną z osób zaszczepionych w ramach propagowania szczepień. Jestem z tego powodu szczęśliwa i czuję się świetnie. Dziękuję za tę możliwość bo jestem w grupie ryzyka. Krystyna Janda

Opublikowany przez Krystynę Jandą Środa, 30 grudnia 2020
en szczepionka 663.jpg
Jak się zaszczepić na koronawirusa? Sprawdź, kiedy możesz się zgłosić i jak wygląda procedura

Jest oświadczenie WUM

Rzecznik WUM Marta Wojtach dopytywana o zaszczepionych ambasadorów oświadczyła, że na razie nie ujawni ich nazwisk. Wyjaśniła, że są to osoby znane publicznie, które mają wziąć udział w organizowanej przez WUM akcji promującej szczepienia. Kampania, podczas której ma być wykorzystywany wizerunek tych osób, ma ruszyć w połowie stycznia, czyli wtedy, gdy planowane jest rozpoczęcie procesu rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19.

Czytaj także:

O dodatkowej puli dawek, odrębnej wobec etapu zerowego szczepień, WUM informował już w środę. "Pomimo zrozumienia dla korzyści ze szczepień przeciw COVID-19 wiele osób wyraża obawy co do jej bezpieczeństwa. Tym większą rolę odgrywa udział naszej społeczności w promowaniu szczepień poprzez udział w tej akcji. Zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami w dniu dzisiejszym objęto też szereg osób ze świata kultury m.in. aktorów, kompozytorów, reżyserów, którzy będą promować w Polsce ideę szczepień przeciw COVID-19" - czytamy w zamieszczonym na stronie WUM komunikacie.

Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak w przypadku innych produktów leczniczych (opr. Maria Samczuk/PAP) Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak w przypadku innych produktów leczniczych (opr. Maria Samczuk/PAP)

Źródło: Dziennik.pl / PAP / Twitter / Facebook

ks

Czytaj także

Marszałek Senatu: nie marnujmy ani jednej dawki szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 17:25
- Podziały i próby karania nie sprzyjają klimatu wokół szczepień. Z marszałkiem Stanisławem Karczewskim i innymi politykami oraz lekarzami zrobiliśmy wiele, żeby ludzi zachęcić do szczepień. Jeżeli spotkają z barierami biurokratycznymi, to ten efekt zostanie zniweczony - mówił w Polskim Radiu 24 marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

#SzczepimySię jako noworoczne postanowienie. Prozdrowotna akcja rządu

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 20:05
Premier Mateusz Morawiecki zachęca rodaków, żeby jednym z ich noworocznych postanowień było zaszczepienie się. Do akcji dołączyli również inni politycy. "Pamiętaj, że dzięki Tobie i Twojej decyzji o zaszczepieniu się przeciw COVID-19, szybciej powrócimy do normalności" - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bilans korzyści i strat jest po stronie szczepionki". Pomorscy medycy zachęcają do szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 23:27
- Pracownicy pomorskich szpitali, którzy poddali się szczepieniu przeciwko COVID-19 zachęcają do tego innych. Przekonują, że szczepiąc się, przyczynimy się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu do normalnego życia. Ich zdaniem, jest to egzamin z naszej odpowiedzialności i solidarności.
rozwiń zwiń