X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Testy przesiewowe na obecność COVID-19 dla nauczycieli. Znamy datę ich rozpoczęcia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 22:52
W najbliższy poniedziałek 11 stycznia rozpoczną się ogólnopolskie testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas od 1 do 3 szkół podstawowych. Testy będą wykonane przed ewentualnym powrotem do szkół po feriach. W przyszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić czy uczniowie wrócą do stacjonarnej nauki po 17 stycznia. Do testów zgłosiło się 165 tysięcy nauczycieli i pracowników szkół.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: peenat/ Shutterstock

Nauczyciele dostaną informacje o punktach testowania w wiadomości sms. Adresy miejsc, gdzie można zrobić test będą też dostępne u inspektorów wojewódzkich i powiatowych stacjach sanitarnych. Inspektorzy będą te informacje na bieżącą przekazywali dyrektorom szkół. - Po przeprowadzeniu testu wynik będzie zarejestrowany w systemie EWP i automatycznie będzie dostępny w internetowym koncie pacjenta - mówi Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka.

czarnek_twitter_1200.jpg
Decyzja o powrocie dzieci do szkół. Szef MEiN ujawnił, kiedy zostanie podjęta

Osoby z pozytywnym wynikiem testu natychmiast się o tym dowiedzą. - Taka informacja będzie przesłana niezwłocznie do osoby, która uzyska wynik dodatni. Ta osoba będzie podlegała dziesięciodniowej izolacji i jest proszona, żeby skontaktować się ze swoim lekarzem POZ i być pod jego nadzorem - mówi Krzysztof Saczka.

Czytaj także:

Badania będzie można zrobić w 600 punktach. W organizacji badań pomoże 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej. Akcja testowania potrwa do 15 stycznia. W weekend 16 i 17 stycznia będą kompletowane wyniki badań, a w przypadku wątpliwości co do wyniku testy zostaną powtórzone. Nauczyciele zostaną przetestowani za pomocą testów PCR.

Posłuchaj
00:24 10837142_2.mp3 W poniedziałek rozpoczną się testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli (IAR) cz. 1

00:18 10837142_1.mp3 W poniedziałek rozpoczną się testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli (IAR) cz. 2

  

pkr

Czytaj także

Powrót dzieci do szkół po 17 stycznia? Minister edukacji i nauki wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 17:14
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że między innymi od piątkowych danych dotyczących zachorowań na COVID-19 będzie zależeć decyzja co do powrotu dzieci do szkół po 17 stycznia. Zapowiedział też, że - po czwartkowych spotkaniach - na jutrzejszym Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego mają być przedstawione ostateczne rekomendacje dla premiera i Rady Medycznej w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji i nauki: trzeba podnieść prestiż zawodu nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 07:42
- Chcę przeprowadzić kampanię społeczną podkreślającą wagę pracy nauczyciela - zapowiedział w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" minister edukacji Przemysław Czarnek. Wśród celów wymienił wprowadzenie klarownej sytuacji w finansowaniu oświaty i zwiększenie prestiżu zawodu nauczyciela.
rozwiń zwiń