X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W tym tygodniu ruszają zapisy na szczepienia seniorów. Skierowania wystawione automatycznie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 07:16
Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku będą mogli umawiać się seniorzy powyżej 80. roku życia lat, tydzień później ruszą zapisy dla osób powyżej 70 lat. Osoby te będą szczepione od 25 stycznia. E-skierowania dla tej grupy wystawione zostaną automatycznie według PESEL.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Seniorzy powyżej 80. roku życia od 15 stycznia będą mogli umawiać termin szczepienia na trzy sposoby z wykorzystaniem centralnego systemu e-rejestracji, integrującego indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. Tydzień później, czyli od 22 stycznia, będą umawiani w ten sam sposób seniorzy powyżej 70 lat.

Skierowanie automatycznie

Szczepienia Narodowy PAP-1200.jpg
Kolejny dobowy rekord zaszczepionych w Polsce. W sumie to już ponad 300 tys. osób

Szczepienia tej grupy wiekowej ruszą 25 stycznia. Osoby, które mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. Gminy do 15 stycznia mają udostępnić specjalną infolinię w tej sprawie dla swoich mieszkańców.EPA szczepionka koronawirus Moderna 1200.jpg
Jak wygląda szczepienie przeciwko SARS-CoV-2? Dr Artur Zaczyński wyjaśnia

Na szczepienie takie osoby nie potrzebują e-skierowania, bo jest ono wystawiane automatycznie w systemie rejestracji, według PESEL. Nie ma ono kodu, jak inne skierowania.

Czytaj więcej:Pacjent, by zarezerwować termin szczepienia, będzie mógł zadzwonić na całodobową infolinię NFZ pod numer 989.

Internetowe Konto Pacjenta

Strzykawki 1200 PAP.jpg
"Rażące zaniedbanie, wyjaśniamy sprawę". Minister zdrowia o zmarnowanych 90 dawkach szczepionki

Drugim sposobem jest umówienie się elektronicznie, wykorzystując Internetowe Konto Pacjenta dostępne na stronie pacjent.gov.pl. Do logowania potrzebny jest profil zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). DO IKP można się też zalogować wykorzystując konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub przez bank spółdzielczy.1200.jpg
Szczepienia poza kolejnością. Miller: nie potrzebuję ministra zdrowia, który wyznaczy mi pokutę

Trzecim sposobem zarezerwowania terminu szczepienia jest umówienie w punkcie szczepień.

Kilka tysięcy punktów

Według danych NFZ do 5 stycznia w Polsce do szczepienia populacyjnego zgłosiło się i zostało potwierdzonych niemal 6 tys. punktów szczepień. Ich lista znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, że 13 stycznia odbędzie się konferencja prasowa na temat całego procesu możliwości umawiania się na wizytę.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Celebryci zaszczepieni poza kolejnością chcą teraz pomóc. Minister zdrowia komentuje

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 16:28
- Kilka zaszczepionych poza kolejnością osób złożyło deklaracje, że chcą odbyć wolontariat i na zasadzie pewnego naprawienia sytuacji po prostu pomóc chorym i systemowi opieki zdrowotnej - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nigdy nie mijałem się z prawdą". Rektor WUM nie ustąpi ze stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 19:15
"Nie ustąpię z zajmowanego stanowiska" - napisał w oświadczeniu przekazanym mediom rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong. Do dymisji wezwał go minister zdrowia Adam Niedzielski w związku ze szczepieniami poza kolejnością w Uniwersyteckim Centrum Medycznym.
rozwiń zwiń