more_horiz
Wiadomości

"Paszport osoby zaszczepionej". Otrzyma go każdy, kto przyjął drugą dawkę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 19:29
Wiceminister zdrowia Anna Goławska poinformowała, że każda osoba zaszczepiona przeciw COVID-19 otrzyma potwierdzenie, które nazwała "paszportem osoby zaszczepionej". Wyjaśniła, że nastąpi to po przyjęciu drugiej dawki szczepionki.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Anna Goławska
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Anna GoławskaFoto: PAP/Mateusz Marek
TT dworczyk 1200.png
Kalendarz szczepień kolejnych grup przeciwko COVID-19. Poznaliśmy szczegóły

Potwierdzenie będzie miało formę kodu QR. Jak mówiła wiceminister, będzie je można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub z aplikacji mObywatel. Anna Goławska dodała, że jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, będzie je można także wydrukować w punkcie szczepień. Kod "to będzie tak zwany paszport osoby zaszczepionej, który będzie potwierdzał, że osoba została zaszczepiona i może korzystać z uprawnień, które przysługują osobom zaszczepionym" - powiedziała wiceszefowa resortu zdrowia.


Posłuchaj
00:27 10845323_1.mp3 Anna Goławska: każda osoba zaszczepiona otrzyma "paszport osoby zaszczepionej" (IAR)

 

Zobacz także:

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia. W pierwszej kolejności przystąpił do nich personel medyczny i niemedyczny służby zdrowia. Kolejną szczepioną grupą będą mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych, seniorzy, służby, które wspomagają walkę z COVID-19 - m.in. policja i wojsko oraz nauczyciele.

Osoby, które skończyły 80 lat - będą mogły się rejestrować na szczepienie od 15 stycznia, a osoby powyżej 70. roku życia - od 22 stycznia. Szczepienie osób w wieku 70 lat i więcej rozpocznie się 25 stycznia.

dn

Zobacz także

Zobacz także