more_horiz
Wiadomości

"Zachował się wobec kobiety jak pospolity cham". Burza po wpisie dziennikarza GW

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 02:30
"Doszliśmy do tego, że dziennikarz "GW" publicznie zachowuje się wobec kobiety jak pospolity cham. Czy tak odnosi się do swoich bliskich?" - pyta na stronach portalu wPolityce.pl Jacek Karnowski, komentując wpis Pawła Wrońskiego z "Gazety Wyborczej".
Siedziba GW przy Czerskiej w Warszawie
Siedziba "GW" przy Czerskiej w WarszawieFoto: shutterstock/kolbet
  • "Lizała, lizała to i dolizała" - tak Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" skomentował wiadomość, że prof. Elżbieta Chojna-Duch została zatrudniona w NBP
  • Wpis wywołał oburzenie w mediach społecznościowych
  • "Pornograficzna w istocie poetyka dziennikarza Wyborczej - skomentował Jacek Karnowski

Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" skomentował wiadomość, że prof. Elżbieta Chojna-Duch "znalazła azyl w NBP" i napisał w mediach społecznościowych "Lizała, lizała to i dolizała".

Wywołało to burzę wśród internautów.

Jarosław Kaczyński miesięcznica smoleńska 1200 PAP.jpg
Próba zakłócenia obchodów miesięcznicy smoleńskiej. "Gazeta Wyborcza" pisze o "nietypowej akcji"

"Chamieją w szybkim tempie"

"Czy chamieją w tak szybkim tempie, bo są głęboko sfrustrowani? A może, gdy nie panują nad światem, wychodzą na jaw prawdziwe, a nie wykreowane czy wystudiowane, reakcje? Czy tak odnoszą się do swoich bliskich? Do ludzi na ulicy?" - pyta na stronach portalu wPolityce.pl Jacek Karnowski.

Publicysta pyta także, "czy Paweł Wroński - absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego z epoki, w której dyplomów jeszcze nie rozdawano niemal za darmo - takim językiem myśli? Czy jeśli coś potępia, z czymś się nie zgadza, nie umie tego wyrazić inaczej?".

Karnkowski podkreśla, że o potrzebie załagodzenia polskich sporów mówimy wszyscy. "Nie jest to łatwe, być może to dziś w ogóle niemożliwe. Ale może zacznijmy od sprawy najprostszej, czyli od języka? Od spraw najprostszych, takich jak zasada, że mężczyzna wobec kobiety nie zachowuje się jak cham? Jak pospolity cham" - dodaje.

Źródło: wPolityce.pl

ks

Zobacz także

Zobacz także