more_horiz
Wiadomości

IMGW: we wtorek mróz zelżeje, ale będzie padać. Możliwy śnieg, śnieg z deszczem i deszcz

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 04:52
We wtorek na wschodzie i w górach może spaść śnieg, na pozostałym obszarze kraju prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Miejscami marznące opady mogą powodować gołoledź - informuje IMGW. 
Synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu w górach i na wschodzie Polski
Synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu w górach i na wschodzie PolskiFoto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje na Twitterze że we wtorek nad ranem najzimniej było na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Na stacji pomiarowej w Jabłonowie zanotowano minus 22,9°C, a we Włodawie prawie 22 stopnie mrozu.

Susza globalne ocieplenie free shutt-1200.jpg
Światowa Organizacja Meteorologiczna: 2020 jednym z najcieplejszych lat w historii

We wtorek słupki rtęci wskażą wyższe wyniki pomiarów. Wciąż najchłodniej będzie na wschodzie, gdzie temperatury będą ujemne, a najcieplej na zachodzie - tam nawet dwa stopnie Celsjusza na plusie.


Posłuchaj
00:48 imgw - spec - jasik .mp3 Na wschodzie i w górach może dziś spaść śnieg, na pozostałym obszarze kraju prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Miejscami marznące opady mogą powodować gołoledź. O szczegółach - Agnieszka Jasik (IAR)

 

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski mówi, że na przeważającym obszarze kraju będą temperatury dodatnie. Mrozu należy spodziewać się w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim oraz we wschodniej części województwa mazowieckiego i Lubelszczyzny - tam w ciągu dnia temperatura od minus 8 do minus 3 stopni Celsjusza.

W centrum słupki rtęci odnotują około 1 stopień, a na zachodzie około 2 stopni. - Widać zupełną zmianę temperatury - podsumowuje Grzegorz Walijewski.

Zalecana ostrożność na drogach

Rzecznik IMGW zaleca ostrożność, bo w niektórych regionach kraju marznące opady mogą powodować gołoledź. - We wtorek będziemy mieli do czynienia ze śliskimi drogami, szczególnie w Polsce zachodniej, centralnej i południowo-zachodniej - podkreśla.

Czytaj także: 

Od jutra do niedzieli w ciągu dnia temperatura będzie dodatnia w całym kraju. W środę na zachodzie termometry pokażą 5 - 6 stopni Celsjusza, w centrum od 1 do 3 stopni i około 1 stopień na wschodzie.


mbl

Zobacz także

Zobacz także