more_horiz
Wiadomości

Joanna Mucha przeszła do ruchu Hołowni. Politycy KO zaskoczeni jej decyzją

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 15:50
- Odejście poseł Joanny Muchy do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni jest zaskoczeniem; Hołowni pomyliły się priorytety i szuka wroga nie tam, gdzie trzeba - podkreślają posłowie KO w pierwszych komentarzach po ogłoszeniu decyzji przez Muchę.
Joanna Mucha
Joanna MuchaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Joanna Mucha, dotychczasowa poseł KO, działaczka Platformy Obywatelskiej, informując o dołączeniu do ruchu Polska 2050, podkreśliła, że marzy o Polsce przyszłości. - Dlatego zdecydowałam się przyłączyć do projektu politycznego Szymona Hołowni, do Polski 2050 - mówiła na konferencji prasowej w Sejmie.

Czytaj także:
pap bartłomiej sienkiewicz 1200.jpg
Mucha przechodzi z KO do Polski 2050. Sienkiewicz: musimy sobie odpowiedzieć, dlaczego to się stało

- Bardzo żałuję, że Joanna odeszła z Platformy, bo bardzo ją ceniłam, dobrze mi się z nią współpracowało. Nie rozmawiałem z nią o tym, co przesądziło, że wybrała inne barwy polityczne, jest to dla mnie bardzo duże zaskoczenie - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO).

Dopytywana, czy to oznacza, że coś nie tak dzieje się w PO, wyraziła nadzieję, iż to jednostkowa sytuacja. - Platforma przechodzi w tej chwili duże zmiany i nie sądzę, żeby odejście Joanny Muchy było początkiem odejść z naszej partii, ale odejście każdego posła, a tym bardziej koleżanki, jest przykre - zaznaczyła.

Czytaj także:

"Najważniejsza jest współpraca"

Michał Szczerba (KO) podkreślił, że w "w walce z totalną władzą potrzebna jest jedność i współpraca". - Każde odejście musi wywołać refleksję - dodał poseł.

Urszula Augustyn powiedziała, że dla niej "to jest bardzo przykra sytuacja". - Komuś się zupełnie pomyliły priorytety - dodała. - Panu Hołowni, bo szuka wroga nie tam, gdzie on jest i myślę, że naszej koleżance Joannie także. Nasz wspólny przeciwnik polityczny jest w zupełnie innym miejscu, a to, że się rozmieniamy na drobne, nie jest niczym dobrym - podkreśliła poseł.

Czytaj także:
po 1200 pap.jpg
"Widać, że formuła liberalno-konserwatywna wyczerpała się". Politolog o kryzysie w PO

- To zawsze z punktu widzenia klubu jest jakaś strata, ale, tak czy inaczej, w 2023 roku musimy wygrać wybory, więc współpraca jest konieczna, także z Szymonem Hołownią - zauważył lider Nowoczesnej, poseł KO Adam Szłapka.

- Nie możemy sobie pozwolić na scenariusz węgierski i musimy pokazać, że po stronie demokratycznej Polski jest większa siła niż po stronie Polski niedemokratycznej - dodał Szłapka.

jbt

Zobacz także

Zobacz także