more_horiz
Wiadomości

Tysiące ludzi straciło domy po trzęsieniach ziemi. Dzień solidarności z Chorwacją w polskim Kościele

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 03:23
W polskich kościołach będą dziś zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dzień solidarności z tym krajem ogłosił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.
Zniszczone budynki po trzęsieniu ziemi w Chorwacji
Zniszczone budynki po trzęsieniu ziemi w ChorwacjiFoto: Jurica Galoic

W mieście Petrinja zginęło siedem osób, a tysiące musiało opuścić swe domy - mówi Polskiemu Radiu Maciej Dubicki z Caritas Polska.

pap trzęsienie ziemi w chorwacji 1200.jpg
Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Szef MON: polscy żołnierze dostarczyli namioty mieszkalne dla kilkuset osób

- Większość budynków mieszkalnych nie nadaje się do zamieszkania. Ludzie są bez dachu nad głową, do tego wszystko to dzieje się zimą - wyjaśnił. 30 grudnia Caritas Polska przekazało poszkodowanym 50 tysięcy złotych, a kolejne 50 tysięcy zebrano w zbiórce SMS-owej.

Czytaj także:

O pomoc w imieniu rodaków prosi dyrektor Caritas Chorwacja ksiądz Fabijan Svalina. - Tysiące ludzi straciło swoje domy po katastrofalnych trzęsieniach ziemi w środkowej Chorwacji, jak dotąd zapewniliśmy poszkodowanym tymczasowe schronienie w mobilnych domach, ale potrzeby są wciąż znaczne. Pragniemy was zaprosić do wspólnych działań mogących zapewnić ciepły i bezpieczny dom potrzebującym rodzinom - powiedział w przesłaniu skierowanym do Polaków.

O formie i sposobie przeprowadzenia zbiórek w poszczególnych diecezjach zdecydują biskupi diecezjalni. Można też przekazać środki bezpośrednio Caritas Polska, wysyłając SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł), czy dokonać wpłaty przez stronę www.caritas.pl.

dn

Zobacz także

Zobacz także