Zachmurzenie i śnieg w całej Polsce. W górach przybędzie go nawet 10 centymetrów
Jak informuje IMGW, prawie całą Europę obejmuje rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Morzem Północnym i Morzem Norweskim oraz zachodnią Rosją. Polska jest na skraju niżu znad Rosji, pozostajemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Będzie pochmurno i śnieżnie.
2021-01-29, 07:38
W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie opady śniegu, na wybrzeżu i południowym zachodzie także deszczu ze śniegiem, na południu lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 7 cm do 10 cm w Sudetach oraz o 5 cm do 7 cm w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Temperatura maksymalna od -3 st. na wschodzie, około 0 st. w centrum, do 2 st. na wybrzeżu. Wiatr na zachodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, północno-zachodni i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.
W Warszawie w piątek zachmurzenie duże, wieczorem większe przejaśnienia. Możliwe słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna około -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami stopniowo wzrastające do całkowitego. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna około -4 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 983 hPa i nie będzie się istotnie zmieniać.
Czytaj także:
- [RADIO KIEROWCÓW] Co zrobić, aby zimowa jazda była bezpieczniejsza?
- [RADIO KIEROWCÓW] Wykroczenia kierowców. 6 grzechów głównych
W nocy zachmurzenie całkowite i duże, większe przejaśnienia na północnym wschodzie. Okresami opady śniegu, w rejonach podgórskich i na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem, a lokalnie na południu marznący deszcz powodujący gołoledź. Na południu Ziemi Lubuskiej opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm oraz przyrost pokrywy o 5 cm do 7 cm na południu kraju. Lokalnie na północy mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
Czy wrócą arktyczne mrozy? Sprawdź długoterminową prognozę pogody
Temperatura minimalna od -10 st. na wschodzie, około -4 st. w centrum i na zachodzie, do 0 st. na Półwyspie Helskim. Wiatr słaby, na wybrzeżu i południu okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W Tatrach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.
W sobotę zachmurzenie całkowite i duże, większe przejaśnienia na północnym wschodzie. Okresami opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem, na południu także marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na Lubelszczyźnie i Ziemi Kieleckiej opady o natężeniu umiarkowanym. Na południowym wschodzie i na Kujawach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej miejscami o 6 cm do 8 cm. Rano mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od -3 st. na wschodzie i Pomorzu Wschodnim, około 0 st. na zachodzie, do 4 st. w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na ogół z kierunków zachodnich. W Tatrach porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.
W sobotę w stolicy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady śniegu. Temperatura maksymalna około -1 st. Wiatr słaby, zmienny przechodzący w kierunki północne.
REKLAMA
pg
REKLAMA