more_horiz
Wiadomości

Intensywne opady śniegu w całym kraju. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 06:56
W sobotę w całym kraju będą występować opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w ciągu dnia termometry pokażą od minus 5 na Podlasiu i w północnej części Lubelszczyzny, przez minus 2 w centrum do 0 na południu i zachodzie Polski.
Gruba pokrywa śnieżna po obfitych opadach na Podlasiu
Gruba pokrywa śnieżna po obfitych opadach na PodlasiuFoto: PAP/Artur Reszko

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski przekazał, że najwięcej śniegu spadnie na południu i południowym-wschodzie kraju. W jego ocenie w ciągu dnia łączny przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść do 8 centymetrów. Prognozuje, że najbardziej intensywne opady wystąpią w województwach lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i małopolskim. Dodaj, że największy przyrost pokrywy śnieżnej wystąpi w górach - do około 10 centymetrów.

pogoda snieg zima pap 1200.jpg
Załamanie pogody i powrót śniegu. Z powodu wychłodzenia zmarły dwie osoby

Czytaj także: 

W nocy ma być mroźno. Termometry wskażą od -11 na wschodzie i obszarach podgórskich, przez minus 9-6 na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej nad morzem - 2 stopnie Celsjusza. Przelotne opady śniegu prognozowane są na północy, wschodzie i południowym-wschodzie. Najwięcej do 6 cm może spaść na Żuławach Wiślanych i w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego.

itom

Zobacz także

Zobacz także