Prezes PR Agnieszka Kamińska: Polskie Radio doskonale łączy tradycję i nowoczesność
- Cały czas powstają nowe projekty: te tradycyjne - antenowe, ale Polskie Radio rozwija także część wizualną, bo wymagają tego między innymi media społecznościowe. Polskie Radio jest też pionierem w rozwoju cyfrowym, w technologii DAB+ - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska w rozmowie z IAR. Jak dodaje, "Polskie Radio doskonale łączy i historię, i nowoczesność".
2021-02-13, 06:10
Powiązany Artykuł
Światowy Dzień Radia na antenach Polskiego Radia
Lider technologii radiowych w Polsce
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Radia. Polskie Radio w ubiegłym roku świętowało swoje 95-lecie. Publiczny nadawca wciąż się zmienia i rozwija, ale nie zapomina też o tradycji. Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśla, że długofalowa strategia rozwoju Polskiego Radia zakłada m.in. pełną transformację cyfrową spółki i rozwój multikanałowego modelu docierania do odbiorców. - Cały czas powstają nowe projekty: te tradycyjne - antenowe, ale także Polskie Radio rozwija tę część wizualną, bo między innymi media społecznościowe tego wymagają. Polskie Radio jest także pionierem w rozwoju cyfrowym, w technologii DAB+ - podkreśla Agnieszka Kamińska.
Czytaj także:
- Ulubione stacje radiowe, audycje, podcasty. Sprawdź jak działa aplikacja Polskiego Radia!
- Polskie Radio nominowane do Mobile Trends Awards 2020!
- Polskie Radio na drugim miejscu w rankingu najbardziej opiniotwórczych rozgłośni w Polsce
W Polsce pierwsze nadawanie stacji radiowych w DAB+ datowane jest na 1 października 2013 roku. Jego prekursorem było Polskie Radio, które do dziś ma najwięcej programów nadawanych w tej technologii - to nie tylko Czwórka, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców, ale także wszystkie anteny ogólnopolskie: Jedynka, Dwójka, Trójka i Polskie Radio 24 nadają w DAB+.
Posłuchaj
Tradycja i korzystanie z archiwów
Polskie Radio nie zapomina także o tradycji. Prezes Agnieszka Kamińska chce, by w znacznie większym zakresie korzystać z unikatowych zasobów Polskiego Radia. - Polskie Radio doskonale łączy i historię i nowoczesność i to widać bardzo mocno na przykładzie korzystania z archiwów w sposób właśnie nowoczesny. To między innymi Radiobook, który powstaje - cała seria lektur, książek, które na kanale YouTube można słuchać - podkreśla Agnieszka Kamińska.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
Polskie Radio w technologii VR360. Zobacz wideo!
Radiobook to nowy literacki projekt Polskiego Radia. Ma na celu prezentację w formie dźwiękowej najwybitniejszych dzieł literatury polskiej i światowej w mistrzowskich wykonaniach najlepszych polskich aktorów. Co tydzień publikowane są nowe tytuły z archiwum Polskiego Radia.
Czytaj także:
- Podziel się swoją historią z Polskim Radiem w tle. Do zdobycia pamiątkowy album wydany na 95-lecie rozgłośni
- "Radiobook" - audiobooki z wybitną literaturą
- PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020
Polskie Radio w ubiegłym roku - korzystając z archiwalnym nagrań - wydało unikatowe albumy z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej czy 10. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem. Agnieszka Kamińska zapowiada, że planowane są kolejne wyjątkowe wydawnictwa fonograficzno-ikonograficzne poświęcone pamięci kardynała Stefana Wyszyńskiego czy z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Posłuchaj
Niespodzianki szykowane są także z okazji przypadającego w tym roku 50-lecia audycji "Lato z radiem".
Posłuchaj
"New World, New Radio"
Celem proklamowanego przez UNESCO święta radia jest promowanie radiofonii i podkreślenie jej znaczenia we współczesnej historii. Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Radia to "Nowy Świat, Nowe Radio" (New World, New Radio). Podkreśla ono znaczenie radia jako instytucji nieprzemijającej, trwale, od ponad 110 lat obecnej w naszym życiu, a jednocześnie wciąż ewoluującej i nadążającej za tempem społecznych i globalnych zmian.
REKLAMA
Posłuchaj
»SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA W INTERNECIE na Player.PolskieRadio.pl«
mbl
REKLAMA