X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Maląg o prorodzinnych rozwiązaniach Grupy V4: będziemy chcieli zainicjować wspólne dalsze działania

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 10:12
- Chcemy zainicjować dalsze wspólne działania, aby państwa Grupy Wyszehradzkiej wnosiły w Europie pozytywne wartości i zmieniały mentalność mówienia o rodzinie - powiedziała w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przed rozmowami z ministrami grupy V4.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: KPRM/Krystian Maj

Minister Marlena Maląg poinformowała, że w czwartek na wideokonferencji z ministrami rodziny grupy V4 odbędzie się dyskusja m.in. na temat polityki demograficznej.

- Chcemy zwrócić uwagę na dobre praktyki każdego z krajów, które już zostały podjęte i jakie są ich efekty - powiedziała. Kolejny raz podkreśliła, że rodzina jest w centrum działań rządu Prawa i Sprawiedliwości od czasu objęcia władzy, czyli od 2015 r.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
mid-V4 Kraków PAP 1200.jpg
Szczyt V4. Ekspert: gospodarki tych krajów przez 30 lat rozwijały się w imponujący sposób

- To właśnie wtedy zrodziły się i zostały wdrożone wszystkie programy, które podniosły godność rodziny, były inwestycją w kapitał ludzki i które pomimo tego trudnego czasu, w którym jesteśmy dzisiaj, walki z pandemią koronawirusa, dalej są kontynuowane. Bo właśnie inwestycja w kapitał ludzki jest najważniejsza i najcenniejsza - powiedziała. Wskazała, że te zagadnienia będą przedmiotem rozmów państw Grupy Wyszehradzkiej.

- O tych programach, które każde z państw proponuje swoim obywatelom, będziemy dzisiaj rozmawiać. Ale też będziemy chcieli zainicjować wspólne dalsze działania, aby państwa V4 były państwami, które w Europie wnoszą pozytywne wartości, które zmieniają mentalność mówienia o rodzinie, która jest fundamentem i wyzwaniem. Wszystkie działania, które rząd podejmuje, powinny być skierowane na rodzinę - powiedziała minister Maląg.

Czytaj także:

30-lecie Grupy Wyszehradzkiej

Grupa Wyszehradzka jest nieformalną regionalną formą współpracy Polski, Czech, Słowacji i Węgier i określana jest jako jeden z owoców upadku komunizmu i transformacji ustrojowej w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Za umowną datę jej powstania przyjmuje się 15 lutego 1991 r., kiedy ówcześni prezydenci Polski Lech Wałęsa i Czechosłowacji Vaclav Havel oraz premier Węgier Jozsef Antall podpisali deklarację określającą cele i warunki wzajemnej współpracy. Miało to miejsce w węgierskim Wyszehradzie, gdzie w XIV wieku spotykali się królowie Polski, Czech i Węgier na negocjacje gospodarcze i polityczne.

pg

Czytaj także

"Jest starszą siostrą Trójmorza". Szynkowski vel Sęk o Grupie Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 07:51
- Grupa Wyszehradzka stała się punktem zaczepienia do rozwoju regionalnego. Ma swoją tradycję polityczną, jest elastyczna, potrafi reagować na bieżące wyzwania, w tym na pandemię - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Czech: Grupa Wyszehradzka jest formacją ekonomiczną, nie blokiem politycznym

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 10:40
Pandemia, zmiany klimatyczne i stosunki ze Stanami Zjednoczonymi będą głównymi tematami szczytu Grupy Wyszehradzkiej. Premier Czech Andrej Babisz mówił o tym przed odlotem do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ o podpisanej przez premierów V4 deklaracji: precyzyjnie definiuje obszary współpracy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 00:41
"Podpisana dziś deklaracja jasno i precyzyjnie definiuje obszary współpracy V4 z jednej strony, z drugiej strony podejmuje tematykę tego, co już udało się osiągnąć i jakie wnioski z tej 30-letniej współpracy płyną na przyszłość" - napisał na Twitterze wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, nawiązując do szczytu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.
rozwiń zwiń