X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Aborcja na życzenie jest bezprawiem". Rzecznik Praw Dziecka o propozycji PO

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 18:36
- To, co proponują niektórzy politycy w swoich rzekomych programach jest bezprawiem, absolutnie niezgodnym z podstawowymi wartościami praw człowieka - mówi Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ws. stanowiska zarządu Platformy Obywatelskiej, które dopuszcza aborcję do 12. tygodnia ciąży.
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj PawlakFoto: brpd.gov.pl

Mikołaj Pawlak jest zdania, że to narusza zarówno Konstytucję, jak i ustawę o Rzeczniku Praw Dziecka. 

forum Anita Czerwińska 1200.jpg
"To dopuszczenie aborcji na życzenie", "są skrajnie lewicowi". Rzecznik PiS o działaniach PO

Mikołaj Pawlak przypomina, że artykuł 38. Konstytucji zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Z kolei artykuł 2. ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka głosi, że "Dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności".

Posłuchaj
00:16 10915410_1.mp3 Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak o propozycji PO ws. aborcji (IAR)

 

Zgodnie z ustawą o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z 1993 roku dopuszczone były trzy przesłanki do dokonania aborcji - gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego oraz gdy wykazano w badaniach trwałe uszkodzenie płodu.

Czytaj także: PO chce aborcji do 12 tyg. ciąży. Paweł Lisicki: to przejaw cynizmu i hipokryzji

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku podejrzenia ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu dziecka nienarodzonego jest niezgodna z Konstytucją. Wniosek w tej sprawie złożyła w 2019 roku grupa ponad stu posłów Prawa i Sprawiedliwości, PSL-Kukiz'15 oraz Konfederacji.

dn

Czytaj także

Prof. Marciniak: stanowisko PO ws. aborcji satysfakcjonuje środowiska związane ze Strajkiem Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 16:19
- Wiele osób i środowisk, zwłaszcza uważających Platformę za ugrupowanie liberalne, które powinno nawiązywać do postulatów Strajku Kobiet, oczekiwało od tej partii, by opowiedziała się za konkretnym podejściem do tematu aborcji - powiedziała prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Budka jest pod wpływem kobiet z Nowoczesnej". Politycy komentują stanowisko PO ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 17:37
Politycy w parlamencie nie są zaskoczeni stanowiskiem PO w sprawie aborcji. - Należy je traktować jako wewnętrzną rozgrywkę o przywództwo w partii - uważa wicemarszałek Senatu z PiS Marek Pęk. - Budka jest pod wpływem kobiet, które przeszły z Nowoczesnej - dodaje poseł PSL Marek Sawicki. Politycy są ciekawi, co w obecnej sytuacji zrobią konserwatyści związani z PO. 
rozwiń zwiń