more_horiz
Wiadomości

Polska 2050 tworzy koło poselskie. Hanna Gill-Piątek przewodniczącą

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 13:15
- Hanna Gill-Piątek została przewodniczącą koła poselskiego Polski 2050 - poinformowało w piątek biuro prasowe formacji. W skład koła, oprócz Gill-Piątek, wchodzą dwie posłanki: Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska.
Hanna Gill-Piątek
Hanna Gill-PiątekFoto: Forum/Mateusz Włodarczyk

W czwartek na sejmowej stronie internetowej zamieszczono informację o powstaniu koła poselskiego Polski 2050, które tworzą: Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska. W piątek Biuro Prasowe Polski 2050 poinformowało, że przewodniczącą koła została Gill-Piątek.

po slaskie pap 1200 .jpg
Działacze Hołowni przeszli do PO. Duże zmiany w lokalnych strukturach

Budowa koła poselskiego

O złożeniu do marszałek Sejmu wniosku w sprawie rejestracji koła posłanki poinformowały we wtorek na konferencji prasowej. Wyraziły wówczas nadzieję na szybką rejestrację, bo - podkreślały - koło daje większe możliwości reprezentowania osób popierających ruch.

Utworzenie koła poselskiego Polski 2050 było możliwe po przejściu do ugrupowania Hennig-Kloski - wcześniej posłanki Nowoczesnej z klubu Koalicja Obywatelska, gdyż koło w Sejmie musi liczyć minimum trzy osoby. Wcześniej do Polski 2050 przeszły posłanki: Hanna Gill-Piątek (z klubu Lewica) i Joanna Mucha (z klubu KO).

Czytaj także: 

Hennig-Kloska należy do czworga osób, których dołączenie do ruchu Szymona Hołowni ogłoszono w poniedziałek. Oprócz trzech posłanek, reprezentantem Polski 2050 w parlamencie jest również senator Jacek Bury. 

pkr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem