X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pogarsza się sytuacja na Wiśle. Poziom wody w okolicach Płocka nadal wzrasta

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 21:45
Wzrósł nieco poziom Wisły w Wyszogrodzie, w Kępie Polskiej i w Płocku. Poniżej, na Zbiorniku Włocławskim, pracowały w niedzielę lodołamacze, które kontynuowały rozbijanie zatoru lodowego na rzece, w rejonie Woli Brwileńskiej. Akcja ma być prowadzona także w poniedziałek.
Lodołamacz na Wiśle w Woli Brwileńskiej
Lodołamacz na Wiśle w Woli BrwileńskiejFoto: PAP/Szymon Łabiński

W niedzielę wieczorem poziom Wisły w Wyszogrodzie wynosił 596, czyli 46 cm ponad stan alarmu - w ciągu dnia przybyło tam 1 cm wody. Z kolei w Kępie Polskiej poziom rzeki wynosił w tym czasie 510 cm, o 10 cm powyżej stanu alarmowego - w ciągu dnia przybyło tam 3 cm wody.

- Na razie sytuacja na Wiśle w powiecie płockim w zasadzie nie ulega zmianie i jest w miarę stabilna. W ciągu dnia nie wydarzyło się nic niepokojącego - powiedział w niedzielę wieczorem kierownik biura spraw obronnych i zarządzania kryzysowego w starostwie płockim Piotr Jakubowski.

Czytaj więcej
1200_lodołamacz_Forum.png
Sytuacja powodziowa w Polsce. Służby szykują się na skutki odwilży, ostrzeżenia hydrologiczne

Lodołamacze w akcji

Jak podały Wody Polskie, w niedzielę od godz. 7. kontynuowana była akcja lodołamania na Dolnej Odrze i Środkowej Wiśle. "Jutro lodołamacze w godzinach porannych ponownie wyruszą do pracy" - przekazano w komunikacie.

Wcześniej Wody Polskie informowały, że w niedzielę dzięki dobrym warunkom hydrologicznym, rozpoczęto zrzut kry ze stopnia wodnego Włocławek, a na samym Zbiorniku Włocławskim pracuje osiem lodołamaczy, w tym cześć bezpośrednio przy rozbijaniu zatoru lodowego o długości ok. 7 km - czoło tego zatoru znajduje się na wysokości Woli Brwileńskiej niedaleko Płocka, gdzie lodołamacze dopłynęły po raz pierwszy jeszcze w piątek.

Według danych Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płocku, poziom Wisły w niedzielę wieczorem wynosił tam na poszczególnych wodowskazach: Grabówka 354 cm (stan alarmowy 340 cm), Borowiczki – 381 cm (stan alarmowy 345), brama przeciwpowodziowa w porcie Radziwie, w lewobrzeżnej części miasta – 350 cm (stan alarmowy 237), a na nabrzeżu PKN Orlen – 770 cm (stan alarmowy 700). Oznacza to, wobec danych z niedzieli rano, że na trzech wodowskazach przybyło tam 2 do 3 cm wody, a na jednym stan nie uległ zmianie.

Powodziowe alerty

W Płocku wciąż obowiązuje ogłoszony 8 lutego alarm przeciwpowodziowy. Został wówczas wprowadzony z uwagi na zator lodowy na Wiśle poniżej miasta - w miejscowości Popłacin - blokujący swobodny przepływ wody i powodujący przybór rzeki. Utrzymany jest też alarm przeciwpowodziowy ogłoszony 10 lutego w siedmiu położonych nad Wisłą gminach powiatu płockiego: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Słupno, Bodzanów, Nowy Duninów i Słubice.

Czytaj więcej
1200_Morawiecki_Forum.png
Sytuacja powodziowa w Polsce. Premier: będziemy podejmować niezbędne środki bezpieczeństwa

Trwająca obecnie akcja lodołamania na Zbiorniku Włocławskim ruszyła tydzień temu, w sobotę, i była kontynuowana w niedzielę, następnie w poniedziałek została przerwana z uwagi na warunki pogodowe, po czym wznowiono ją w środę. Jak informowały ostatnio Wody Polskie, akcja lodołamania w środkowym biegu Wisły może potrwać kilka tygodni - po rozbiciu zatoru lodowego w Woli Brwileńskiej lodołamacze płynęłyby w górę Wisły, w kierunku Płocka.

jp

Czytaj także

Lodołamacze dotarły do zatoru na Wiśle. Poziom wody dalej przekracza jednak stany alarmowe

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 21:16
Niewiele zmienił się wysoki poziom Wisły od Wyszogrodu do Płocka. Rzeka wciąż przekracza tam stany alarmu. W piątek na wiślanym Zbiorniku Włocławskim ponownie pracowały lodołamacze. Było to tym razem 8 jednostek, o 2 więcej niż wcześniej. Część z nich dotarła do zatoru w rejonie Woli Brwileńskiej.
rozwiń zwiń