X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: od 2015 roku zmniejszyliśmy lukę VAT o połowę

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 11:10
"To nie jest zmiana statystyczna, to jest prawdziwa rewolucja w zarządzaniu budżetem państwa. Bez nich program 500+, 300+, 13. emerytura, program Maluch+ czy wzrost wydatków na pomoc osobom niepełnosprawnym nie byłyby możliwe" - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: twitter.com/@PremierRP
Eua9FtrWQAMs4NH-12.jpg
Minister finansów: luka VAT w Polsce spada, więcej pieniędzy trafia do budżetu

Szef rządu we wpisie na Facebooku podkreślił, że są to realne pieniądze, które zasiliły wszystkie programy społeczne i inwestycyjne w ostatnich latach. "Bez nich program 500+, 300+, 13. emerytura, program Maluch+ czy wzrost wydatków na pomoc osobom niepełnosprawnym nie byłyby możliwe" - wskazał.

Czytaj także:

Premier Mateusz Morawiecki napisał również, że "twórcy najnowszego wydania 'Superwizjera' w telewizji TVN24 podjęli tyleż brawurową, co totalnie zafałszowaną próbę zdyskredytowania polityki fiskalnej rządów Zjednoczonej Prawicy". "Brawurową - przede wszystkim w zakresie tego, jak autorzy rozmijają się z faktami, jak oszczędnie nimi dysponują i jak w ten sposób tworzą fałszywy obraz rzeczywistości" - napisał szef rządu.

Wskazał też, że tylko w okresie 2016-2019 wpływy z poszczególnych podatków wzrastały następująco: wpływy z VAT o 47 proc., z PIT o 46,7 proc., z CIT o 54,7 proc.

Do wpisu dołączona była plansza obrazująca zmniejszenie luki VAT od 2015 r. (24,3 proc.) do 2019 r. (12 proc.) - czyli o połowę. Na drugiej planszy zobrazowano wzrost przychodów z VAT od 2015 r. (123,1 mld zł) do 2020 r. (184,6 mld zł) - wzrost także o 50 proc.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sebastian Kaleta: luka VAT się zmniejsza, bo mafiom vatowskim utrudniono okradanie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 23:24
- Sukces w walce z mafiami vatowskimi to przede wszystkim prewencja. Polaków dziś trudniej okraść, budżet przestał przeciekać. Są miliardy na inwestycje - oświadczył w sobotę wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wójcik: to my wprowadziliśmy regulacje, dzięki którym przestępca może spędzić 25 lat w więzieniu za wyłudzenia vatowskie

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 14:14
- Za czasów PO sprawcy byli karani zazwyczaj grzywną, czym byli raczej rozbawieni - ocenił minister w KPRM Michał Wójcik. Skomentował on w ten sposób plany zwołania Komisji Finansów Publicznych po publikacji TVN. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Materiał TVN24 o luce VAT-owskiej. Buda: to obrona przed nałożeniem opłaty od reklam

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 17:21
- Wprowadzenie tej opłaty rzeczywiście doprowadziłoby do sytuacji, w której cały rynek by ją uiszczał. Dzisiaj mamy z tym bowiem widoczny problem. Upatruję w działaniach i TVN i PO obronę przed tym poprzez pewnego rodzaju atak, ale jednak przy użyciu zafałszowanych danych - powiedział portalowi wPolityce.pl wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Odniósł się w ten sposób do materiału TVN24 o luce VAT-owskiej
rozwiń zwiń