X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polepszenie sytuacji polskich rodzin i pracowników". Rzecznik rządu o celach Nowego Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 09:02
- Nowy Polski Ład to szansa na skok cywilizacyjny. Do tego potrzebny jest spokój polityczny i jedność, niesnaski, które pojawiają się w obozie Zjednoczonej Prawicy powinny się zakończyć - mówił w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Krystian Maj / KPRM

Rzecznik rządu pytany w TVP Info o program "Nowy polski ład" odparł, że dokument jest gotowy, ale rząd czeka na jego szczegółową prezentację. Wśród elementów programu wymieniał te dotyczące polityki rozwojowej i fiskalnej. Dodał, że program ma na celu "polepszenie sytuacji polskich rodzin i pracowników", a wśród kolejnych jego elementów wymieniał reformę służby zdrowia.

pap_premier_pezydent1200.jpg
Prezydent i premier rozmawiali o "Nowym polskim ładzie"

- Program składa się z takich elementów, które w praktyce doprowadzą do najwyższego programu inwestycyjnego w historii Polski, patrząc daleko wstecz. To jest ogromna szansa na skok cywilizacyjny - mówił Müller. - Do tego potrzebny jest spokój polityczny, potrzebna jest jedność i przeforsowanie tego programu i jego realizacja przez najbliższe lata - dodał.

Jedność Zjednoczonej Prawicy

Pytany o wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w sprawie jedności Zjednoczonej Prawicy, Müller odparł, że do zrealizowania "ogromnego skoku cywilizacyjnego" potrzebna jest Zjednoczona Prawica. - Te wszystkie niesnaski, które pojawiają się w obozie Zjednoczonej Prawicy, powinny się zakończyć, bo alternatywą są rządy progresywnej Lewicy razem z PO i zupełnie inna wizja Polski - stwierdził.

Czytaj także:

Podkreślił, że różnice, które pojawiają się w obozie rządzącym "powinny ustąpić".
Rzecznik rządu pytany o to, czy do realizacji "Nowego polskiego ładu" potrzebna jest ratyfikacja decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w unijnym budżecie, odparł, że dzięki tym środkom Polska może skorzystać z największego w historii instrumentu finansowego.

Różnice w kwestii zasobów własnych

- Warunkiem jest to, żebyśmy się po te pieniądze schylili, a elementem tego jest również ratyfikacja przepisów, które pozwalają te środki wykorzystać - dodał Müller, przypominając, że decyzję tę muszą ratyfikować parlamenty wszystkich krajów członkowskich.

morawiecki konfa pap 1200 .jpg
Premier: cyfryzacja filarem Nowego Ładu po epidemii. To będzie impuls rozwojowy

Dopytywany o jedność Zjednoczonej Prawicy w kontekście decyzji o zwiększeniu zasobów własnych, rzecznik rządu przyznał, że istnieją w tej kwestii różnice. - Tutaj jest między nami zasadnicza różnica. Uważamy, że należy skorzystać z rekordowych środków finansowych, bo to jest szansa, żeby Polska rozwinęła się jeszcze bardziej, nadgoniła różnice dzielące nas z krajami Europy Zachodniej - mówił Müller.

- W tej chwili faktycznie na Radzie Ministrów była dyskusja wokół tego projektu. Liczę na to, że przekonamy partnerów koalicyjnych, że to dla nas szansa - mówił rzecznik rządu.

pg

Czytaj także

Program "Nowy Polski Ład". Rzecznik rządu: pakiet zmian podobnej wagi jak 500+

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 10:39
- W Nowym Polskim Ładzie jest cały pakiet zmian, które mają charakter reform wewnętrznych państwa - stwierdził w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Według niego, dla funkcjonowania kilku obszarów zaproponowane zmiany będą podobnej wagi jak program Rodzina 500+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Suski: wierzymy, że w Porozumieniu uda się wypracować porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 07:49
- Mamy nadzieję, że rząd nie straci większości i koalicja będzie funkcjonować jak do tej pory. Wierzymy, że wewnętrzne różnice zdań w Porozumieniu zostaną łagodnie zakończone - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Suski, wiceszef klubu PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posiedzenie kierownictwa PiS. Terlecki: najwyższy czas, żeby problemy koalicjantów się skończyły

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 11:11
O godz. 13 rozpocznie się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. W jego trakcie omawiana będzie między innymi sytuacja Zjednoczonej Prawicy oraz rządu. Liderzy ugrupowania zajmą się również konfliktem wewnątrz Porozumienia.
rozwiń zwiń