X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ofiary śmiertelne i kilkudziesięciu rannych. Tragiczny wypadek autobusu na A4

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 10:00
W nocnym wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 na Podkarpaciu zginęło pięć osób - wynika z informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie. Wcześniej rzecznik przemyskiego pogotowia ratunkowego informował, że szósta osoba zmarła w szpitalu, ale nie zostało to potwierdzone przez przemyski szpital, który miał przyjąć rannego. W stanie ciężkim w szpitalach pozostaje 10 osób.
Miejsce wypadku ukraińskiego autokaru, do którego doszło w nocy na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce k. Jarosławia (Podkarpackie)
Miejsce wypadku ukraińskiego autokaru, do którego doszło w nocy na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce k. Jarosławia (Podkarpackie)Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Do kilku podkarpackich szpitali trafiło w sumie 41 pasażerów z różnymi obrażeniami. Pojazdem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Osoby, które nie zostały poszkodowane umieszczono w bursie szkolnej w Jarosławiu.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart złożyła kondolencje rodzinom ofiar wypadku ukraińskiego autokaru. Zapewniła też o wsparciu ze strony państwa polskiego osób, które zostały ranne. W porozumieniu z Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie wojewoda zapewniła, że osobom przebywającym obecnie w ośrodku w Jarosławiu zostanie zapewniony transport, aby mogły niezwłocznie powrócić do domów na Ukrainie.

Posłuchaj
00:33 IAR Wypadek 01.mp3 Marek Janowski o wypadku ukraińskiego autobusu (IAR)

Poważne obrażenia

Ranni przebywają w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitalu wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, szpitalu w Rudnej Małej oraz w szpitalach powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie.

Jak zaznaczył rzecznik przemyskiego szpitala Paweł Bugira, spośród hospitalizowanych osób jedna jest w stanie skrajnie ciężkim. - Kobieta o nieustalonej tożsamości ma poważne obrażenia głowy - dowiedział się portal PolskieRadio24.pl. Kobieta przeszła już jedną operację, ale prawdopodobne są dalsze interwencje neurochirurgiczne.

W poważnym stanie jest też 58-letni mężczyzna. - Ma obrażenia wielonarządowe - zaznaczył rzecznik szpitala.

W akcji brało udział kilkanaście zespołów ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR, ratownicy z Krakowa, w tym śmigłowiec wojskowy. Do akcji ratowniczej skierowano 30 zastępów Straży Pożarnej - blisko 100 strażaków. Obecnie na miejscu pracuje już mniej jednostek.

Posłuchaj
01:35 Marcin Betleja - Podkarpacka Straż Pożarna.mp3 Marcin Betleja z podkarpackiej Straży Pożarnej o wypadku autokaru (Rozrusznik/PRK)

Utrudnienia potrwają kilka godzin

Jak informował dyżurny z podkarpackiej GDDKiA, autobus jechał w kierunku Korczowej. - Autobus uderzył w osłonę energochłonną, która jest na końcu pasa zjazdowego na MOP, a później w bariery i przewrócił się do rowu za tymi barierami - mówił. 

Akcja ratunkowa została zakończona. Autostrada zablokowana jest w obu kierunkach. Utrudnienia na A4 mogą potrwać kilka godzin. Policja kieruje pojazdy jadące autostradą w stronę granicy na objazd przez drogę krajową nr 94 na Węźle Jarosław Wschód. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

jp/IAR/PAP

Czytaj także

Wicepremier Jacek Sasin złożył kondolencje rodzinom górników, którzy zginęli w kopalni Mysłowice-Wesoła

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 21:05
- To bardzo smutna informacja, pokazująca, jak niebezpieczna, trudna i wymagająca wielu wyzwań i poświęcenia, jest praca górników - powiedział Jacek Sasin w TVP Info. - Zapewniam, że jako rząd zrobimy wszystko, aby te rodziny otoczyć opieką - zaznaczył wicepremier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny wypadek w mysłowickiej kopalni. Premier: zapewniam o wszelkim możliwym wsparciu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 09:08
"Tragiczna wiadomość z kopalni Mysłowice-Wesoła. W wyniku fatalnego wypadku zginęło dwóch górników, a dwóch ich towarzyszy zostało rannych. Rodzinie oraz Bliskim Ofiar składam najszczersze wyrazy współczucia" - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapewnił rodziny górników "o wszelkim możliwym wsparciu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadek na budowie metra: element koparki spadł na robotników. Jeden nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 17:04
Łyżka do koparki spadła na pracowników budowy drugiej linii metra w Warszawie, jednego z nich przygniotła. Nie udało się go uratować - poinformował w piątek mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.
rozwiń zwiń