Polska konkurencja dla Facebooka. Ruszyła anglojęzyczna wersja serwisu Albicla

Z Albicla.com korzysta już ponad 67 tysięcy internautów. Teraz pojawiła się nowa wersja językowa - serwis udostępniony został po angielsku. Autorzy serwisu liczą na milion użytkowników w ciągu 2 lat. Hasło internetowej inicjatywy brzmi "Let AlBiCla - Let All Be Clear".

2021-03-12, 13:04

Polska konkurencja dla Facebooka. Ruszyła anglojęzyczna wersja serwisu Albicla
Albicla. Foto: albicla.com

Serwis społecznościowy Albicla.com oficjalnie wystartował 20 stycznia 2021 roku. Twórcy podkreślają, że konto może w nim założyć każdy internauta ceniący sobie wolność słowa. "Jest to forum dyskusyjne, pozbawione cenzury praktykowanej przez światowych gigantów społecznościowych" - podaje niezalezna.pl, również wydawana przez spółkę Słowo Niezależne.

Powiązany Artykuł

Zrzut ekranu 2021-02-08 152249 (1).jpg
"Naruszenie wolności słowa". CMWP reaguje na zablokowanie konta IPN

- Portal powstał trochę na bazie pomysłu platformy internetowej wirtualnych zjazdów klubów. Ale ponieważ zmieniła się całkowicie jego formuła, trzeba było go napisać od początku. Grupa informatyków miała zaledwie kilka tygodni na jego przygotowanie i niemal nie dostała czasu na przetestowanie. Osobiście podjąłem taką decyzję, kierując się wyższą racją, a była nią walka o wolność słowa - mówił przy starcie serwisu prezes spółki tworzącej serwis Tomasz Sakiewicz.

Czytaj także:

- Naruszyliśmy potężne interesy i dokonaliśmy wyłomu w ścianie ideologicznego frontu spychającego konserwatywną myśl na margines. Twórzmy wolny świat razem. Będzie z dnia na dzień coraz lepiej. Dziękuje wszystkim użytkownikom za cierpliwość i zaangażowanie - dodał Sakiewicz.

REKLAMA

Powiązany Artykuł

social media 1200 shutterstock.jpg
Jak wielka jest władza mediów społecznościowych?

Opcja zmiany języka na angielski jest dostępna dla już zarejestrowanych użytkowników serwisu Albicla.com. Jak wyjaśniają twórcy, nowi użytkownicy będą mogli wybrać domyślny język - polski lub angielski podczas procesu rejestracji.

Witrynę przygotowała grupa informatyków, która wcześniej opracowała nowe wersje Niezalezna.pl i portalu Telewizji Republika. Prezes spółki Słowo Niezależne mówił w wypowiedzi dla wirtualnemedia.pl, że uruchomienie Albicli kosztowało ponad 100 tys. zł. Zapowiedział także, że kolejną wersją językową będzie węgierska.

pg

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej