X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepionka AstraZeneca a zakrzepy krwi. Dr Sutkowski: nie ma na to naukowych dowodów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 00:15
Dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, powiedział, że nie ma naukowych dowodów na związek wystąpienia zakrzepów krwi u pacjentów ze szczepieniem ich AstraZenecą. Po informacjach o zakrzepach kilka krajów zdecydowało o wstrzymaniu szczepień przeciw COVID-19 szczepionką tej firmy.
Dr Michał Sutkowski
Dr Michał SutkowskiFoto: PAP/Piotr Nowak
forum Michał Kuczmierowski 1200.jpg
"Przeszły badania kliniczne". Kolejne 146 tys. szczepionek AstraZeneki jest już w Polsce

Dr Sutkowski zauważył, że w kwestii jednej z serii szczepionek AstraZeneca, ABV5300, komitet ds. bezpieczeństwa PRAC, pracujący przy Europejskiej Agencji Leków, przekazał, że do czasu, w którym będzie prowadzone jego śledztwo, szczepionkę należy stosować.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:32 10957677_1.mp3 Dr Sutkowski o szczepieniach preparatami AstraZeneca (IAR)

- Grzech zaniechania może być większy niż grzech wykonywania, grzech uczynku - dodał prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Zauważył też, że konsekwencją wstrzymania szczepień preparatami firmy AstraZeneca będzie "wiele tysięcy ludzi niezaszczepionych w niektórych krajach".

1200_szczepionka_shutterstock.png
Minister zdrowia: monitorujemy sytuację ze szczepionką AstraZeneki

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że nie ma powodów, by wstrzymywać podawanie szczepionki firmy AstraZeneca. WHO zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą i podkreśla, że nie ma dowodów, iż zakrzepy to wynik szczepienia.

Na całym świecie na COVID-19 zmarły dotąd 2 mln 633 tys. osób, a łączna liczba zakażeń to 118 mln. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

***

***

Szczepionki przeciw COVID-19 (opr. Maciej Zieliński/PAP) Szczepionki przeciw COVID-19 (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pb

Czytaj także

Co dalej ze szczepionką AstraZeneki? Europejska Agencja Leków wydała oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 14:44
Nie ma bezpośredniego związku między zakrzepicą a zaszczepieniem preparatami AstraZeneki - ogłosiła Europejska Agencja Leków, o czym dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia, Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sytuacja jest pod kontrolą". WHO komentuje doniesienia o skutkach ubocznych AstraZeneki

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 20:22
Światowa Organizacja Zdrowia oświadczyła, że nie ma powodów, by wstrzymywać podawanie szczepionki firmy AstraZeneka. To reakcja na wcześniejszą decyzję kilku krajów, które wstrzymały szczepienia po informacjach o zakrzepach krwi u pacjentów. WHO zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą i podkreśla, że nie ma dowodów, iż zakrzepy to wynik szczepienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystkich bym bardzo uspokajał". Członek zarządu EMA o szczepionkach AstraZeneca

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 22:46
- Analizy trwają. Ja bym tutaj wszystkich bardzo uspokajał: nie ma związku przyczynowo-skutkowego na tę chwilę - powiedział członek zarządu EMA oraz szef URPL Grzegorz Cessak, pytany o możliwe powiązanie podania szczepionki firmy AstraZeneca oraz wystąpieniem stanów zakrzepowo-zatorowych.
rozwiń zwiń