more_horiz
Wiadomości

Próbny egzamin ósmoklasisty. Uczniowie rozwiążą dziś test z matematyki

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 02:50
W drugim dniu próbnych egzaminów ósmoklasisty uczniowie napiszą test z matematyki. Egzaminy próbne nie są obowiązkowe, a szkoła może przeprowadzić je stacjonarnie w reżimie sanitarnym lub zdalnie. Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpocznie się o 9.00. Uczniowie będą mieli do rozwiązania 15 zadań zamkniętych i 4 cztery zadania otwarte.

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpocznie się o 9.00. Uczniowie będą mieli do rozwiązania 15 zadań zamkniętych i 4 cztery zadania otwarte. - o o dwa mniej niż rok wcześniej, a czas na napisanie egzaminu próbnego pozostaje taki sam jak w latach ubiegłych - mówi dyrektor Centralnej Komisji egzaminacyjnej doktor Marcin Smolik.

- To jest ukłon w stronę ósmoklasistów i pokazanie, że rozumiemy, że sytuacja, którą teraz mamy, mogła wpłynąć na to, w jaki sposób przygotowują się do egzaminu - mówi dyrektor CKE.

Posłuchaj
00:51 10966552_1.mp3 Ósmoklasiści napiszą próbny egzamin z matematyki. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
forum egzamian ośmioklasisty 1200.jpg
Pierwszy dzień próbnego egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie zmierzyli się z językiem polskim

Pytania oparte o wymagania egzaminacyjne

W tym roku egzaminy będą przygotowane w oparciu o wymagania egzaminacyjne, a nie jak dotychczas w oparciu podstawę programową.

Dlatego nie będą sprawdzane niektóre zagadnienia np. te dotyczące brył geometrycznych, czy umiejętność przeprowadzania dowodów geometrycznych.

Jutro - próbny egzamin z języka obcego nowożytnego.

ms

Zobacz także

Zobacz także