X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jest odpowiedź wiceszefa MSZ na tezy "GW" o wymuszaniu wyroków przez PiS

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 13:22
"Gazeta Wyborcza" przytacza we wtorek historię wyroku wydanego w 2015 roku przez sąd w Sieradzu i przekonuje, że politycy PiS "wymogli" wtedy na prokuratorze generalnym wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego. W 2015 roku I Prezes SN była Małgorzata Gersdorf, a prokuratorem generalnym - Andrzej Seremet. Do sprawy odniósł się między innymi obecny wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
Siedziba Gazety Wyborczej
Siedziba "Gazety Wyborczej"Foto: shutterstock/kolbet

Jak czytamy na Wyborcza.pl, w 2015 orzeczono, że "Maciej C. »Prezes« wręczył łapówkę wójtowi Pcimia Danielowi Obajtkowi i że razem oszukiwali firmę Elektroplast". "Wtedy do kontrofensywy przystąpił PiS i wymógł na prokuratorze generalnym, by wniósł kasację" - wspominają autorzy artykułu.

1200_Obajtek_PAP.png
"Dość pomówień. Podejmuję kroki prawne". Daniel Obajtek odpowiada na teksty "GW"

Na wpisy dziennikarzy "Gazety Wyborczej" i "OKO.Press" zareagował m.in. wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. "Politycy PiS wymusili skasowanie wyroku (...) A konkretnie to wymusili na Sądzie Najwyższym, za czasów prezes M. Gersdorf, w sierpniu 2015 r., będąc w opozycji. Tak właśnie było" - napisał polityk. 

Także wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zareagował na tekst "Wyborczej", punktując nieścisłości. 

Do artykułu odnieśli się też publicyści:

Czytaj także: TVP.Info, wyborcza.pl, Twitter/


Czytaj także

Prokuratura: publikacja "GW" dotyczy zdarzeń, które nigdy nie miały miejsca

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 07:59
Poniedziałkowa publikacja "Gazety Wyborczej” pt. "O co oskarżono Daniela Obajtka” dotyczy zdarzeń, które nigdy nie miały miejsca. (...) Ich opis znalazł się w akcie oskarżenia, który został przez sąd zwrócony na wniosek prokuratury z uwagi na ułomność materiału dowodowego" - napisała Prokuratura Krajowa w oświadczeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żałosna kampania, rozumieją to też widzowie". Terlecki o akcji wymierzonej w prezesa Orlenu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 16:48
Według wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego "w sprawie prezesa Orlenu Daniela Obajtka odbywa się żałosna kampania". - Myślę, że rozumie to także telewizyjna publiczność - powiedział polityk.
rozwiń zwiń