X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: koalicja Zjednoczonej Prawicy walczy o przyszłość kraju

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:30
- Dla partii współtworzących rząd dobrej zmiany nie ma alternatywy innej, aniżeli współpraca w dotychczasowym składzie - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi "Gazeta Polska".
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: FORUM/ZK

Prezes PiS zwrócił w nim uwagę, że "mniejszym koalicjantom" istniejąca sytuacja stwarza pokusę "stawiania daleko idących żądań". Tymczasem, jak podkreślił, "nie ma miejsca na partykularne działanie", a stawka, o którą walczy koalicja Zjednoczonej Prawicy, jest bardzo wysoka - jest nią "przyszłość kraju".

"Liczę na rozsądek i opamiętanie"

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego zachowanie spójności obozu władzy, a co za tym idzie wybory parlamentarne w konstytucyjnym terminie, jest w pełni realne. Zwrócił przy tym uwagę, że istnienie "totalnej opozycji" stanowi ewenement na skalę światową i może doprowadzić do "wywrócenia" głosowania w Sejmie w sprawie środków europejskich. Jak podkreślił, głosy z wewnątrz koalicji, które wtórują takiej postawie, "smucą go" i mogą przyczynić się do wzmożenia ataków na Polskę z zewnątrz.

kaczynski jaroslaw forum 1200 .jpg
Prezes PiS: głęboko wierzę, że za kilka miesięcy będzie już po zarazie

- Liczę na rozsądek i opamiętanie (...). Obawiam się, że jeśli chodzi o Solidarną Polskę, to te nadzieje mogą okazać się płonne - powiedział Jarosław Kaczyński.

Realizacja programu

Jarosław Kaczyński podkreślił, że zarzuty o to, iż Prawo i Sprawiedliwość porzuciło program, z którym Zjednoczona Prawica szła do wyborów, są niesłuszne. Zwrócił uwagę, że sednem tego programu była poprawa losu ludzi upośledzonych przez ustrojową transformację i jest on konsekwentnie realizowany.

Czytaj także:

Podkreślił, że środki z unijnego budżetu i z pakietu odbudowy pomogą go kontynuować, a jednocześnie zachować suwerenność kraju i obronić go przed naciskami z zewnątrz.

Potencjał gospodarczy

- Najskuteczniej obronimy podmiotowość Polski poprzez budowanie jej potencjału gospodarczego. Im będziemy silniejsi, tym będzie nam łatwiej - powiedział Jarosław Kaczyński. - Tak patrzę na te 260 miliardów środków europejskich - możemy je wykorzystać i odnieść sukces - dodał.

1200.jpg
Prezes PiS: chcemy obronić demokrację i tradycję

Zwrócił jednocześnie uwagę, że dobrze zainwestowane środki pomogą Polsce zniwelować w przyszłości ujemne skutki kryzysu demograficznego.

Nowy Ład

Prezes PiS podkreślił swoje poparcie dla premiera Mateusza Morawieckiego. Jednocześnie stwierdził, że przygotowany przez jego gabinet program Nowego Ładu jest autorskim pomysłem Prawa i Sprawiedliwości.

- Chodzi o to, aby tak zorganizować nasze państwo, by korzystali wszyscy, a nie w sposób szczególny niektórzy. Na bogaceniu się Polski zyskają wszyscy - podsumował sens Nowego Ładu prezes PiS.

pap_20200926_0CT (1).jpg
Jarosław Kaczyński: podejmiemy wysiłek, by zreformować wymiar sprawiedliwości

Nie przyspieszać dochodzenia

Prezes PiS odniósł się jednocześnie do zbliżającej się 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Podkreślił, że wyniki dochodzenia nie mogą budzić najmniejszych wątpliwości i nie należy tego dochodzenia sztucznie przyspieszać.

- Nie możemy być zakładnikami tej czy kolejnej rocznicy - powiedział Jarosław Kaczyński.

- Obrona interesów Polski jest dla mnie priorytetem - zapewnił na koniec wywiadu Jarosław Kaczyński.

fc

Czytaj także

"Spraw wspólnych jest naprawdę dużo". Buda o rozmowach Zjednoczonej Prawicy z Kukiz'15

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 08:13
- Rzecz w tym, żebyśmy w istotnych sprawach się zgadzali, mieli wspólne stanowisko, tego dotyczą rozmowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, odnosząc się do rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy z politykami Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prawica wyciągnęła naukę z 2007 roku". Pietryga o ewentualnych przyspieszonych wyborach

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 09:56
- Nikomu z koalicji nie zależy na wcześniejszych wyborach, bo dla mniejszych partii oznaczałoby to niebyt. To walka wewnętrzna, ale ma ona swoje granice - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogumił Łoziński. Gośćmi audycji byli również Jacek Liziniewicz i Tomasz Pietryga.
rozwiń zwiń