X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Represje wobec Polaków na Białorusi. Wiceszef MSZ mówi o możliwych kolejnych sankcjach

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 19:17
Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, odnosząc się do apelu Komisji Europejskiej o wycofanie zarzutów wobec polskich działaczy mieszkających na Białorusi, podkreślił, że konieczne są dalsze działania wymierzone w białoruski reżim. Dziś mijają dwa tygodnie od zatrzymania prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i trojga członków Zarządu Głównego organizacji: Marii Tiszkowskiej, Ireny Biernackiej i Andrzeja Poczobuta.
Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński
Wiceszef MSZ Paweł JabłońskiFoto: Facebook/Paweł Jabłoński

Paweł Jabłoński powiedział w TVP Info, że oprócz apeli konieczne są inne działania. Podkreślił, że z inicjatywy Polski i kilku innych państw naszego regionu Unia Europejska i inne organizacje międzynarodowe "bardzo jednoznacznie działają, by wpływać na metody postępowania białoruskich władz".

Czytaj więcej
ExWkdgBXMAU0_od (1).jpg
"Czujemy wsparcie i pomoc". Członkowie rodzin aresztowanych aktywistów spotkali się z polskimi dyplomatami w Mińsku

Są to przede wszystkim sankcje, które od sierpnia ubiegłego roku są nakładane na reżim Alaksandra Łukaszenki i - jak zapewnił Paweł Jabłoński - będą kontynuowane, jeśli nie zmieni on postępowania.

Posłuchaj
00:28 11004770_1.mp3 Paweł Jabłoński o działaniach wobec Białorusi (IAR)

W ubiegłym tygodniu białoruska prokuratura oskarżyła polskich działaczy o wzniecanie nienawiści na tle narodowościowym. Zatrzymani Polacy uczestniczyli w obchodach upamiętniających żołnierzy naszego podziemia niepodległościowego.

Czytaj także:

jp

Czytaj także

Michał Dworczyk o sytuacji Polaków na Białorusi: wstrząsające, że dyktator mści się na własnych obywatelach

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 11:54
Staramy się pomagać Polakom na Białorusi na tyle, na ile to jest możliwe. To wstrząsające, że dyktator zza wschodniej granicy mści się na własnych obywatelach dlatego, że są innej narodowości - powiedział zef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń