more_horiz
Wiadomości

Służba zdrowia po pandemii. Minister zdrowia zapowiada program profilaktyki i zdjęcie limitów

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 11:08
- Resort zdrowia będzie wprowadzał rozwiązania, które mają pozwolić na nadrabianie deficytu zdrowotnego po pandemii - zapewnił szef tego resortu Adam Niedzielski. Zapowiedział program profilaktyki dla osób 40 plus i "zdjęcie limitacji w zakresie świadczenia usług zdrowotnych".
Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w limitach w służbie zdrowia
Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w limitach w służbie zdrowiaFoto: AH/ FORUM

szczepionka forum 1200.jpg
Ważna wiadomość dla 58-latków. Ci, którzy nie zrobili tego wcześniej, mogą zapisać się na szczepienie

Nowy program profilaktyki zdrowotnej

Adam Niedzielski został zapytany we wtorek przez portal Rp.pl o zapowiadany przez rząd program profilaktyki dla osób, które przeszły COVID-19. - Rehabilitacja po COVID-19 to bardzo ważny element w odbudowie zdrowia Polaków - zapewnił minister zdrowia. Poinformował, że te działania zostały już "skonkretyzowane" przez NFZ w zakresie rehabilitacji stacjonarnej: w uzdrowiskach, szpitalach i w innych "miejscach, gdzie pacjenci mogą spędzić więcej czasu"

Czytaj także:

Poinformował też, że jego resort, gdy obecna fala zachorowań już trochę opadnie, chce wprowadzić dwa dodatkowe rozwiązania. Pierwsze to "profilaktyka skierowana do osób 40 plus". - Chcemy wprowadzić bilans zdrowia postpandemiczny, żeby każda osoba w wieku powyżej czterdziestu lat mogła przeprowadzić bilans badań - stwierdził Niedzielski. Zapowiedział, że takie badania będą powszechne, będą mogły być przeprowadzone w dowolnym miejscu, a rząd będzie zachęcał osoby w tej kategorii wiekowej do zrobienia takich badań.

Jako kolejne rozwiązanie zapowiedział "zdjęcie limitacji w zakresie świadczenia usług zdrowotnych". - Ma to przyspieszyć wykonywanie świadczeń, które są zaległe, ale przede wszystkim nadrabianie deficytu zdrowotnego, który siłą rzeczy pojawia się po pandemii - zapowiedział szef resortu zdrowia.


Posłuchaj
00:59 zczeoenia - spec - gora .mp3 Od wtorku uruchomiono zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób z rocznika 1963, które wcześniej nie składały takiej deklaracji poprzez specjalny internetowy formularz. Rejestracja jest dostępna przez internet, poprzez infolinię 989 lub SMS na numer 880 333 333 oraz w punktach szczepień - relacja Barbary Góry (IAR)

 

mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem