X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceminister edukacji: chcemy, by dzieci wróciły już do szkół, ale zależy to od sytuacji pandemicznej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 19:14
- Jesteśmy gotowi by stopniowo otwierać przedszkola i szkoły. Bardzo nam zależy na tym, by dzieci jak najszybciej wróciły do szkół, ale to nie jest zależne od nas, tylko od sytuacji pandemicznej - podkreślił wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
- Jeśli tylko możemy, ograniczmy naszą mobilność społeczną - zaapelował wiceminister edukacji
- Jeśli tylko możemy, ograniczmy naszą mobilność społeczną - zaapelował wiceminister edukacjiFoto: twitter.com/@MEIN_GOV_PL

We wtorek rano szef resortu zdrowia Przemysław Czarnek powiedział, że jeśli dane o zakażeniach ze środy i czwartku potwierdzą tendencję spadkową, to od poniedziałku jest wielka szansa na powrót dzieci najpierw do przedszkoli, a w następnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych.

Czytaj także:

Decyzja uzależniona od sytuacji epidemicznej

dziecko dziewczynka przedszkole 1200.jpg
Andrusiewicz: możliwe jest, aby dzieci wróciły do przedszkoli i żłobków od poniedziałku

Wiceminister Rzymkowski pytany był we wtorek w TVP Info o gotowość do powrotu do nauki stacjonarnej.

- Jesteśmy jak najbardziej gotowi na to, aby stopniowo otwierać przedszkola, szkoły i szkoły ponadpodstawowe. Wszystko, tak jak powiedział pan minister Przemysław Czarnek, jest uzależnione od sytuacji pandemicznej w Polsce. My gorąco chcemy, aby dzieci, młodzież, wróciły do polskich szkół, do polskich przedszkoli, aby również ta normalność wróciła do życia nas wszystkich, bo to, że dzieci nie idą do przedszkoli i szkół, odbija się również na sytuacji rodziców i ich aktywności zawodowej - mówił Rzymkowski.

Czytaj także:

- Nam bardzo zależy na tym, by dzieci jak najszybciej wróciły do szkół, ale sytuacja jest niezależna od nas, zależy od sytuacji pandemicznej - wskazał wiceminister.

Jak mówił, jeśli nadal odnotowywane będą spadki liczby nowych zachorowań, jeśli będzie obserwowane słabnięcie, opadanie trzeciej fali epidemii, to "będziemy podejmować decyzje związane z powrotem dzieci do szkół".

- Trzymam kciuki za dyscyplinę, bo widać efekty, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażonych wirusem. Ale nadal przypominam o tym dramacie, jaki ma miejsce w polskich placówkach medycznych, w szpitalach, bo nadal liczba hospitalizowanych jest rekordowa, bardzo wysoka - zaznaczył wiceminister.

Zajęcia stacjonarne zawieszone do 18 kwietnia

klasa free1200.jpg
Szkoły i przedszkola zamknięte do 18 kwietnia

Zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone do 18 kwietnia. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r.

Od 29 marca do 18 kwietnia zawieszone jest też, z pewnymi wyjątkami, stacjonarne funkcjonowanie publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego, a także żłobków i klubów dziecięcych.

Obostrzenia przynoszą efekty

- Pierwszy segment, jaki chcemy luzować w Polsce, to jest nauka. Tu pełna zgoda z ministrem Czarnkiem, że jeśli możemy mówić o możliwości luzowania, to chcielibyśmy, żeby dotknęło to przedszkoli i żłobków - poinformował we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Wskazał na dane dotyczące liczby dziennych nowych zakażeń. - Jeżeli widzimy, że te spadki będą postępować, to w najbliższym czasie otwarte zostaną przedszkola i żłobki, a w następnej kolejności, jeśli sytuacja się utrzyma, to kolejne roczniki, klasy I-III i być może, jeżeli uda się, to pójdziemy w stronę kolejnych roczników - dodał.

Dopytywany, czy jest możliwość, żeby od poniedziałku dzieci wróciły do przedszkoli i żłobków, odparł, że patrząc na dane, które mamy obecnie, "z ostrożnym optymizmem" można powiedzieć, że "jest to możliwe".

st

Czytaj także

"Jesteśmy za tym, by było stopniowe, tam gdzie sytuacja pozwala". Rzecznik rządu o otwieraniu szkół

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 10:54
- Bylibyśmy za tym, aby stopniowo otwierać szkoły, ale tam, gdzie to będzie możliwe i bezpieczne. Nie spodziewam się, żeby to było z dnia na dzień otwarcie wszystkich szkół - mówił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń