Strażacy pomagają w walce z COVID-19. "Ponad 200 razy dowozili potrzebny tlen do szpitali"
"Ponad 200 razy strażacy dowozili potrzebny tlen do szpitali podczas drugiej i trzeciej fali pandemii" - poinformował w sobotę wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Dodał, że od pół roku w całej Polsce funkcjonują 44 banki tlenu zorganizowane przez wojewodów i straż pożarną.
2021-04-17, 20:56
"44 banki tlenu zorganizowane przez wojewodów i Straż Pożarną funkcjonują w całej Polsce od pół roku. Ponad 200 razy strażacy dowozili potrzebny tlen do szpitali podczas drugiej i trzeciej fali pandemii" - napisał na Twitterze wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.
Powiązany Artykuł
"Jesteśmy w okresie stabilizacji". Prof. Gut o liczbie zakażeń
W czterech wielkopolskich komendach Państwowej Straży Pożarnej działają "banki tlenu". Magazynowane w nich butle stanowią zapas tlenu medycznego na potrzeby szpitali walczących z COVID-19. Do tej pory wielkopolscy strażacy wyjeżdżali z tlenem ok. 20 razy.
Państwowa Straż Pożarna od samego początku pandemii podejmuje szereg działań wspierających walkę z COVID-19. W tym czasie strażacy pomagali m.in. w działaniach sanitarnych, tworzyli polowe izby przyjęć i pomagali osobom w kwarantannie.
Podczas akcji szczepień strażacy PSP i OSP pomagają również osobom, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do poszczególnych punktów szczepień. Strażacy ochotnicy brali też udział w akcji dostarczania ulotek z informacjami dotyczącymi profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19.
- Minimalny spadek liczby zajętych łóżek w kraju. W 5 województwach sytuacja wciąż trudna
- Jak zakończyć pandemię COVID-19? Naukowcy podają najprostsze rozwiązanie
- Koronawirus w Polsce. Gałązka-Sobotka: trzeba zrobić wszystko, by zminimalizować wskaźnik śmiertelności
Strażacy ratownicy z PSP biorą także udział w tzw. izolowanych zdarzeniach ratownictwa medycznego, czyli w zdarzeniach, do których normalnie wyjeżdża zespół ratownictwa medycznego, ale z jakichś przyczyn karetka nie może dotrzeć na miejsce. W marcu liczba takich zdarzeń wzrosła niemal czterokrotnie, w stosunku do poprzedniego miesiąca.
itom
REKLAMA