more_horiz
Wiadomości

Premier: rząd przeznaczy 300 mln zł na badania w dziedzinie biologii

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 15:26
W maju rząd przeznaczy 300 milionów złotych na badania w dziedzinie biologii molekularnej i technologii medycznych. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Szef rządu podkreślił, że Polska ma duży potencjał w badaniach tego rodzaju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

- W maju uruchomimy program, w ramach którego w kilku grantach po kilkadziesiąt mln zł skierujemy środki do zespołów badawczych pracujących nad technologiami medycznymi i technologiami w zakresie biologii molekularnej; w najbliższym czasie uruchomimy środki rzędu 300 mln zł - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wtorek podczas wizyty w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie podkreślał, że pandemia COVID-19 to także zobowiązanie do przemyślenia działań o charakterze naukowym. W tym kontekście wspominał, że w MIBMiK od dwóch dziesiątek lat prowadzone są badania nad RNA.

Czytaj także:
szczepionka forum 1200.jpg
Jak wygląda produkcja szczepionek na koronawirusa?

Premier zapewniał, że rząd chce wykorzystać ten potencjał w ciągu najbliższych 2-3 lat, aby wypracować rozwiązania w zakresie nowych technologii w biologii molekularnej. - Stąd uruchamiamy nasze rządowe środki w wielkości na początek, w najbliższym czasie już, 300 mln zł - poinformował premier.

Czytaj także:

Granty dla zespołów badawczych

Czytaj także:
shutterstock koronawirus szczepionka free 1200.jpg
Jak działa szczepionka mRNA? Prof. Kochański: początki prac nad tą technologią to lata 90.

- W maju będziemy uruchamiać nasz program i w maju, mam nadzieję, będzie rozstrzygnięty program, gdzie w kilku grantach po kilkadziesiąt mln zł skierujemy środki do zespołów badawczych pracujących nad najnowszymi technologiami w zakresie biologii molekularnej i nad technologiami medycznymi - dodał szef rządu.

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem