X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Potencjał energii wiatrowej i walka z plastikiem. Drugi dzień szczytu TOGETAIR

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 17:00
Farmy wiatrowe na Bałtyku, odchodzenie od paliw kopalnych i problem z plastikiem - to tylko część zagadnień, które będą omawiane podczas drugiego dnia szczytu klimatycznego TOGETAIR. Zaplanowano sześć debat, w których udział potwierdzili ministrowie, przedstawiciele instytucji publicznych, firm i naukowcy. Dyskusje można śledzić od godziny 9.00, również na portalu PolskieRadio24.pl.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: marganso/ Pixabay

Togetair Kurtyka 1200.jpg
TOGETAIR: 3 mld euro na program antysmogowy. Eksperci dyskutują o programie "Czyste powietrze"

Posłuchaj
00:49 togetair - spec .mp3 Farmy wiatrowe na Bałtyku, odchodzenie od paliw kopalnych i problem z plastikiem - to tylko część zagadnień, które będą omawiane podczas drugiego dnia szczytu klimatycznego TOGETAIR. O szczegółach Agnieszka Jasik (IAR)

TRANSMISJA

Panel inaugurujący drugi dzień szczytu będzie poświęcony sprawiedliwej transformacji w Polsce. To proces odchodzenia od węgla na rzecz bardziej przyjaznych środowisku nowych źródeł energii - w taki sposób, by nie ucierpiały na tym regiony, w których wydobywa się paliwa kopalne, a ich mieszkańcy mieli miejsca pracy w nowych sektorach gospodarki.

Czytaj także: 

Podczas kolejnych debat rozmówcy poruszą między innymi temat roli gazu w polskim miksie energetycznym, a także rozbudowy gazociągu Baltic Pipe. Będą też dyskutować o rozwoju odnawialnych źródeł energii, o farmach wiatrowych na Bałtyku i o zasobach geotermalnych. W programie są również debaty o modernizacji systemu ciepłownictwa i o przyszłości kolei, dróg oraz żeglugi.

Drugi dzień szczytu zakończy panel dyskusyjny poświęcony systemowi kaucyjnemu i plastikowi. 

Szczyt klimatyczny został objęty honorowym patronatem premiera oraz ministra klimatu i środowiska.


mbl

Czytaj także

Projekt ustawy dot. surowszych kar za przestępstwa środowiskowe. Ozdoba: musimy zastosować efekt mrożący

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 08:23
- Chodzi nam głównie o osoby działające w branży odpadowej, a podpalające składowiska czy porzucające śmieci - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, odnosząc się do projektu ustawy zaostrzającej kary za przestępstwa środowiskowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrzebujemy czystej energii. Przyszłość jest w atomie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 15:30
W roku 2018 na całym świecie wyprodukowano 11238 TWh energii elektrycznej, głównie z paliw kopalnych - węgla, gazu i oleju (64 proc). Za nimi uplasowały się źródła niskoemisyjne: hydroenergetyka (16 proc.), energia jądrowa (10 proc.), wiatr (5 proc.) i słońce (2 proc.). Oznacza to, że już teraz energetyka jądrowa jest w skali świata drugim co do wielkości źródłem niskoemisyjnym. Przyszłość widzą w niej również autorzy raportu opublikowanego w ramach Szczytu Klimatycznego TOGETAIR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stawiamy sobie bardzo ambitne cele". Prezydent o ochronie klimatu

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 16:05
- Chcemy, aby nasz przemysł się przekształcał, ale mamy bagaż z czasów, gdy nie byliśmy państwem w pełni suwerennym i nie decydowaliśmy o kierunkach rozwoju - mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z Młodzieżową Radą Klimatyczną.
rozwiń zwiń