Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Osoby urodzone w 1971 r. już mogą się zgłaszać
Jak informuje Centrum Informacji Rządu, osoby urodzone w 1971 r. mogą od czwartku rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię, SMS-em lub w punktach szczepień.
2021-04-22, 06:57
W tym tygodniu nadal każdego dnia do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy rocznik. Odpowiednio: 22 kwietnia jest to rocznik 1971; 23 kwietnia będzie to rocznik 1972, a 24 kwietnia - 1973.
Powiązany Artykuł

Luzowanie obostrzeń. Wirusolog: rząd stara się zrównoważyć sytuację
Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie i każdego dnia będzie rozpoczynała się rejestracja dwóch roczników. Z kolei od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.
Posłuchaj
REKLAMA
- Polska szczepionka na COVID-19? Dr Sierpiński: możemy pochwalić się już sukcesami
- Rządowy profil SzczepimySię zapewnia: wszystkie dawki szczepionek pochodzą od producentów i są pełnowartościowe
E-skierowania dla wszystkich pełnoletnich obywateli
Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie.
Powiązany Artykuł

Premier: od 26 kwietnia w 11 województwach łagodzimy obostrzenia
Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu - korzystając z systemu e-Rejestracji, Internetowego Konta Pacjenta, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.
Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.
REKLAMA
st
REKLAMA