X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marek Martynowski: będzie kolejne spotkanie senatorów PiS z Bartłomiejem Wróblewskim

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 14:36
Szef senackiej części klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Martynowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zostanie zorganizowane kolejne spotkanie senatorów PiS z Bartłomiejem Wróblewskim. Stwierdził, że dojdzie do niego w dniu posiedzenia Senatu, na którym odbędzie się głosowanie w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich lub dzień wcześniej.
Posiedzenie Senatu
Posiedzenie SenatuFoto: Twitter/Senat

Marek Martynowski zaznaczył, że jednym z celów spotkania będzie zmobilizowanie senatorów PiS do poparcia kandydatury Wróblewskiego. Dodaje, że senatorowie będą też mieli możliwość zadawania pytań kandydatowi, co pozwoli rozwiać ich ewentualne wątpliwości.

1200_Senat_PAP.png
Senat zatwierdzi kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na RPO? "PO, odwagi!"

Martynowski przypomniał, że senatorowie PiS odbyli już jedno spotkanie z Bartłomiejem Wróblewskim. Doszło do niego podczas ostatniego posiedzenia Senatu. Stwierdził, że jeśli kandydat życzy sobie jeszcze jednego spotkania, to zostanie ono zorganizowane.

Posłuchaj
00:20 Marek Martynowski.mp3 Marek Martynowski mówi, że jednym z celów spotkania będzie zmobilizowanie senatorów PiS do poparcia kandydatury Wróblewskiego (IAR)

 

Bartłomiej Wróblewski przekazał w środę, że zwrócił się pisemnie do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz przedstawicieli klubów i kół senackich z prośbą o spotkanie. Poseł PiS zabiega o poparcie jego wyboru na Rzecznika Praw Obywatelskich. 15 kwietnia na tę funkcję został wybrany przez Sejm. Zgodnie z konstytucją, RPO wybiera Sejm za zgodą Senatu. Głosowanie w Senacie ma odbyć się podczas posiedzenia zaplanowanego na maj (12-14.05).

Czytaj także:

W ubiegłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny wskazał, że ustawa o RPO pozwalająca pełnić funkcję po wygaśnięciu pięcioletniej kadencji jest niezgodna z konstytucją.

Kadencja dotychczasowego Rzecznika Prawa Obywatelskich Adama Bodnara zakończyła się we wrześniu ubiegłego roku. Zgodnie z ustawą pełniłby obowiązki do czasu wyłonienia następcy. Po orzeczeniu Trybunału Adam Bodnar może pełnić funkcję przez maksymalnie trzy miesiące.

nt

Czytaj także

"Wciąż się waham". Jan Filip Libicki ws. kandydatury Bartłomieja Wróblewskiego na RPO

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 15:20
Jan Filip Libicki może być jednym z senatorów opozycji, który poprze kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl polityk PSL stwierdza, że jeszcze nie podjął decyzji. - Czymś, co bardziej skłoniłoby mnie ku kandydaturze Bartłomieja Wróblewskiego, byłoby wskazanie jako swojego zastępcy osoby, która na różne kwestie miałaby od niego odmienne poglądy - mówi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybór RPO. Knap: Wróblewski jest świetnym specjalistą

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 17:15
- Powinien spotkać się z Marszałkiem Senatu. Powinien spotkać się z posłami opozycji, rozmawiać na temat swojej kandydatury i wyjaśniać swoją wizję prowadzenia urzędu RPO -  powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Knap z portalu TVP Info na temat Bartłomieja Wróblewskiego, kandydata na RPO. Gościem "Debaty Dnia" był także Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróblewski: chcę pokazać, że można stworzyć w Polsce instytucję wewnętrznie spluralizowaną

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 06:56
 - Chcę pokazać, że możemy stworzyć w Polsce instytucję wewnętrznie spluralizowaną, nakierowaną na obronę praw obywateli, bez stawiania się w szeregach formacji politycznej; na swoich zastępców powołam osoby o odmiennych poglądach - powiedział PAP Bartłomiej Wróblewski, wybrany przez Sejm na stanowisko RPO.
rozwiń zwiń