Rejestracja na szczepienia. Dwa kolejne roczniki już mogą się zapisać

Od wtorku od godz. 6.00 ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 44 i 45 lat. Zapisać można się przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS-em na numer 880-333-333 lub w punkcie szczepień.

2021-04-27, 06:37

Rejestracja na szczepienia. Dwa kolejne roczniki już mogą się zapisać
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Rana Mudassar/ Shutterstock

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpiło przyspieszenie zapisów na szczepienia przeciw COVID-19. Każdego dnia zapisywać się mogą dwa roczniki.

Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki i zacznie się od osób urodzonych w latach 1994-1996.

Powiązany Artykuł

Szczepienia PAP-1200.jpg
Od 28 kwietnia na szczepienia zapiszą się 30-latkowie, którzy zgłosili się w I kwartale

Rejestracja podwójnego rocznika zaczęła się w poniedziałek 26 kwietnia (rocznik 1974 i 1975). We wtorek możliwość taką otrzymali urodzeni w latach 1976-1977, czyli osoby w wieku 44 i 45 lat – wszyscy ci, którzy między styczniem a marcem nie wypełnili internetowego formularza o chęci zaszczepienia się.

Jeśli to zrobili, mogli zapisywać się już wcześniej, bo otrzymali taką możliwość jeszcze przed oficjalnym uruchomieniem zapisów dla ich rocznika.

REKLAMA

W środę 28 kwietnia będą się mogły zapisywać osoby w wieku 30-39 lat, które między styczniem a marcem zadeklarowały chęć otrzymania szczepionki. 4 maja z tego przywileju mogą skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które wypełniły odpowiedni formularz gotowości do zaszczepienia.

Jak zapisać się na szczepienia?

Zarejestrować można się osobiście. Może to za nas zrobić ktoś bliski z rodziny. Wystarczy podać nr PESEL osoby, chcącej poddać się szczepieniu. Numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany. Jeśli go jednak podamy - dostaniemy SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Niezależnie od tego informację o terminie i miejscu szczepienia otrzymamy podczas rejestracji.

Dostępny jest także sposób rejestracji za pośrednictwem SMS-a. Wysyłając wiadomość SMS na numer 880-333-333, łączymy się z systemem, który przeprowadzi nas przez rejestrację krok po kroku. System poprosi o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. Zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym możliwie najbliżej naszego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu można wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji - na dobę przed zaplanowanym szczepieniem - otrzymamy wiadomość SMS przypominającą o wizycie.

Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się, dzwoniąc na infolinię 989.

REKLAMA

Centrum Informacyjne Rządu przypomina, że rejestracja jest możliwa również za pośrednictwem strony internetowej https://pacjent.gov.pl/. Logowanie Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną. System proponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej. Także w tym przypadku mamy możliwość zmiany terminu i miejsca.

Czytaj także:

Zastrzyki przeciw COVID-19 wykonuje się preparatami firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson. Trzy pierwsze są dwudawkowe. Na rynku od połowy kwietnia dostępne są też szczepionki jednodawkowe opracowane przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson. W pierwszej kolejności zespoły wyjazdowe podają ją osobom, które samodzielnie nie mogą dojechać na zabieg.

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej